Znamy nowe szczegóły dotyczące losów niedźwiedzicy
Źródło: facebook/Warszawskie ZOO

Wiemy, jak czuje się zaatakowana niedźwiedzica z zoo. Dyrekcja podjęła poważne kroki

23 Maja 2020

Niedźwiedź - symbol warszawskiego ZOO został zaatakowany przez nietrzeźwego mężczyznę.. Dyrektor ogrodu podjął decyzję w sprawie przyszłości zwierzęcia.

Niedawno informowaliśmy o strasznym zdarzeniu, który miał miejsce na terenie warszawskiego ZOO. Pijany mężczyzna wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi i zaatakował przebywającą tam niedźwiedzicę. 23-latek próbował podtopić zwierzę, wyrządzając jej przy tym krzywdę. Gdy niedźwiedzica odparła atak, napastnik uciekł na skały, by schronić się przed ciosami zwierzęcia. Jak dziś czuje się niedźwiedź?

Dalsze losy zaatakowanego niedźwiedzia

- 23-latek był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do szpitala. Miał niewielkie zadrapania. Teraz policja będzie wyjaśniać, czy przeskoczył przez barierki, czy wpadł do wybiegu przypadkowo - powiedziała polsatnews.pl podkom. Paulina Onyszko, oficer prasowa z Komendy Policji Warszawa VI.

Stołeczne ZOO poinformowało, że ma zamiar podjąć odpowiednie kroki prawne w stosunku do mężczyzny oraz nie zamierza już narażać życia i zdrowia dwóch niedźwiedzi mieszkających w stołecznym zoo. W związku z zaistniałą sytuacją zwierzęta opuściły wybieg, by pozostać w bezpieczniejszej części ZOO, objętej całodobowym monitoringiem ochrony.

– Bała się wyjść z fosy, ryczała, patrzyła się cały czas na miejsce, w którym stał ten człowiek. Dużo czasu zajęło opiekunom zwabienie jej na ląd i zamknięcie jej bezpiecznie w budynku, gdzie mogła się osuszyć. To jest starszy niedźwiedź. Tak długie siedzenie w zimnej wodzie nie jest dla niej dobre – opowiedziała pracownica ZOO, Agnieszka Czujkowska, w rozmowie z Radio Kolor.

Dyrektor ZOO, Andrzej G. Kruszewicz, postanowił zadbać o większe bezpieczeństwo zaatakowanego zwierzęcia.

- Mamy dla naszych staruszek przygotowane miejsce, które miało czekać aż zniedołężnieją lub na wypadek ich ewentualnej choroby, ale kolejny wybryk chuligański przyśpieszył decyzję o ich przeniesieniu. Ponieważ czeka je narkoza, wykonamy też badanie dentystyczne, badania rentgenowskie i pobranie krwi. Potem poznają swój nowy dom. Wiemy, że starych drzew się nie przesadza, bo źle to znoszą, ale nie mamy wyjścia, a nasi lekarze i opiekunowie zadbają, by Sabina i Mała zniosły przenosiny jak najłagodniej – tłumaczy dyrektor w oficjalnym komunikacie na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE:1. Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała
2. Szczeniak został znaleziony w lesie. Pozostawiono go na pewną śmierć, trudno powstrzymać łzy

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Niedźwiedzie znikną z wybieguNiedźwiedzie znikną z wybiegu
facebook/Warszawskie ZOO

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli na spacerze z psem. Zamurowało ich, gdy dostrzegli stworzenie, które podąża za nimi do domu, konieczna była natychmiastowa akcja
  2. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  3. Golden retriever nie chce podnieść się z łóżka. Wstaliście już?
  4. 26-letni mężczyzna nie miał litości dla swojego psa. Zabił go w straszny sposób. Porażające szczegóły
  5. https://swiatzwierzat.pl/pies-120520-mt-niewidomy
  6. Ogromny kot pojawił się w schronisku. Wolontariusze przecierali oczy na jego widok

Źródło: zyciestolicy.com.pl

Następny artykuł