Niedźwiedź napadł emerytkę
Źródło: unsplash/ Janko Ferlič

Głodny niedźwiedź napadł 84-latkę w lesie. Zwierzak nie wiedział, że zadarł z niewłaściwą osobą

20 Września 2020

Niedźwiedź znienacka zbliżył się do 84-letniej emerytki, kiedy ta zbierała jagody w lesie. Zwierzę odczuwało silny głód, dlatego przemierzało okolicę w poszukiwaniu pożywienia, aż przypadkowo natknęło się na nieuzbrojoną kobietę. Niedźwiedź miał wyjątkowego pecha. Starsza Rosjanka mogłaby stać się łatwą ofiarą, lecz szybka reakcja i fenomenalny pomysł na to, jak przepędzić głodnego miśka uratowały jej życie. Odważna postawa kobiety zaszokowała tysiące osób.

Niedźwiedź to drapieżnik, którego widok z pewnością potrafi napędzić stracha nawet najodważniejszym osobom. W szczególności, gdy pojawi się niespodziewanie tuż przed nami, gdy jesteśmy całkowicie sami i nie mamy pod ręką żadnego narzędzia, którym można by się obronić. Właśnie taka scena niczym z koszmaru przydarzyła się stosunkowo niedawno w rejonie Jakucji we wschodniej części Syberii. Jednakże, straszliwa historia nie zakończyła się tragicznie, wszystko dzięki genialnej reakcji starszej pani. Aż dziw bierze, że to wydarzyło się naprawdę!

Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięUstawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięCzytaj dalej

Staruszka przepędziła niedźwiedzia

Do zetknięcia z wygłodniałym miśkiem doszło w okolicach wsi Asym Górnego Ułusu. Pewnego dnia 84-letnia Rosjanka, jak to miała w zwyczaju, wybrała się do okolicznego lasu, aby nazbierać jagód. Nagle wyrosła przed nią sylwetka olbrzymiego niedźwiedzia. Sytuacja prezentowała się fatalnie. Co takiego zrobiła 84-latka, aby ujść z życiem z nieprzewidzianego spotkania?

DZISIAJ GRZEJE:1. Kózka dała czadu u weterynarza. Przekomiczne wygibasy zwierzaka sprawiają, że aż samemu chce się tańczyć
2. Żona oskarżyła go o podjadanie z lodówki. Kiedy zobaczył nagranie z ukrytej kamery, oniemiał
3. Kot zobaczył swoje odbicie w lustrze. Reakcja sprawiła, że właścicieli zatkało

Pomimo swojego wieku, kobieta odznacza się ogromną wolą walki i zimną krwią, gdy sytuacja robi się ryzykowna. Okazuje się, że niepozorna starsza pani była w przeszłości myśliwym z długoletnim doświadczeniem, który potrafi doskonale naśladować dźwięki dzikich zwierząt i wie, jak zachować się podczas konfrontacji z niebezpiecznym drapieżnikiem. Rosjanka zachowała przytomność umysłu i odpowiedziała niedźwiedziowi na ryk rykiem. Dodatkowo, złapała za gazetę, którą wzięła ze sobą do lasu i podpaliła ją. Jak opowiedziała, wymachując prowizoryczną pochodnią, przepędziła miśka w głąb lasu, a sama bezpiecznie uciekła.

Administracja wsi Asym potwierdziła prawdziwość incydentu, który spotkał odważną emerytkę. 84-letnia pani oraz jej rodzina odmówili kontaktu z prasą, powołując się na silny stres. Aleksander Tastygin, prezes klubu łowieckiego "Kyymaan", wyjaśnił, że niedźwiedź, któremu nie udało się zebrać zapasów na zimę, stanowi wielkie niebezpieczeństwo dla ludzi.

- W żadnym wypadku nie uciekaj przed niedźwiedziem – daleko nie uciekniesz, bo choć wygląda na powolnego, to świetnie biega na dowolne odległości, dobrze pływa i wspina się po drzewach. Lepiej jak ta staruszka – rozpalić ognisko, hałasować, krzyczeć. W skrajnych przypadkach udawaj martwego – poradził na przyszłość.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 9 tajemniczych faktów z życia Anny Jantar. Czego fani dowiedzieli się lata po śmierci artystki
  2. Weszła do mieszkania i zobaczyła męża z psem. Natychmiast chwyciła za telefon, wszystko się nagrało
  3. Chihuahua próbowała zaatakować pitbulla. Wideo z jej poczynań jest hitem w sieci
  4. Kobieta głodziła swoje psy, usłyszała wyrok. Absurdalna decyzja Sądu
  5. Podkarpacie. Chciał pokazać córeczkom weselną bramę. W drodze na miejsce zaatakowały go rozwścieczone osy
  6. TVP informuje. Andrzej Duda doleciał do Włoch. Podjęto ważną decyzję ws. koronawirusa

Źródło: pl.sputniknews.com

Następny artykuł