niedźwiedź czarny
Źródło: pixabay.com/ArtTower

Urządzili piknik, nagle do rodziny podszedł niedźwiedź. Doszło do niebywałych scen, wszystko się nagrało

19 Października 2020

Niedźwiedzie to jedne z największych drapieżników zamieszkujących lądy. Ich widok przyprawiłby niejednego o szybsze bicie serca. W USA doszło jednak do niecodziennej sytuacji. Zwierzak zbliżył się do rodziny, urządzającej sobie piknik w lasach stanu Maryland. Czarny miś nie tylko nie traktował ludzi w agresywny sposób, ani się ich nie bał. Wydawał się być całkiem przyjazny.

Niedźwiedź nie pokazywał najmniejszych oznak agresji. Ludzi zachęceni jego spokojnym zachowaniem postanowili pozwolić mu przysiąść się do swojego stolika. Wygłodniały zwierzak od razu przystąpił do pałaszowania zaproponowanego mu przez turystów posiłku. Pojawia się wiele wątpliwości, na temat tego, czy nasza wiedza o diecie tych zwierząt jest prawidłowa. Miś zadowolił się kilkoma garściami popcornu. Zachowanie uczestników pikniku wywołało burzę w sieci. Internauci zaczęli spierać się o to, czy taka postawa jest rozsądna. Co prawda olbrzym był nastawiony przyjaźnie, jednak wciąż pozostawał dzikim zwierzęciem, zdolnym do wyrządzenia człowiekowi poważnej krzywdy.

Zaniedbany kundelek trafił do weterynarza w strasznym stanie. Niewyobrażalne, jak bardzo się zmienił w 3 miesiąceZaniedbany kundelek trafił do weterynarza w strasznym stanie. Niewyobrażalne, jak bardzo się zmienił w 3 miesiąceCzytaj dalej

Niedźwiedź przyłączył się do pikniku

Zwierzak widoczny na nagraniu jest bardzo spokojny. Pozwolił się nawet pogłaskać jednemu z mężczyzn. Choć niedźwiedź może wyglądać na potulnego misia, zdarzają się ataki tych drapieżników na ludzi. Czarna odmiana tego olbrzyma należy jednak do najspokojniejszych. W porównaniu z budzącymi grozę grizzly nie stanowią za dużego zagrożenia. Zanim rzucą się na człowieka, próbują go odstraszyć lub przepędzić. Najpierw wydają z siebie serię groźnych dźwięków, potem pozorują atak, licząc, że nie będą musiały posuwać się do prawdziwej przemocy. W odróżnieniu od brązowych kuzynów niedźwiedzie czarne nie wykazują silnego instynktu terytorialnego. Jeśli atakują, motywację stanowi zazwyczaj głód lub ochrona potomstwa. Osoby widoczne na nagraniu prawdopodobnie zdawały sobie sprawę z tego, jak zachowuje się ten gatunek. Postanowiły więc nakarmić spokojnego zwierzaka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spacer po lesie w czasie epidemii? Uwaga właściciele psów, TVP przekazało pilny komunikat, nie ma wątpliwości
2.Jamnik gigantycznych rozmiarów. Po śmierci właściciela ratownicy znaleźli psa, nie mogli uwierzyć
3.Kocie przedszkole w poważnych tarapatach. Stadko mruczków błaga o pomoc, grozi im straszny los

Piknikujący, którzy spotkali niedźwiedzia zostali skrytykowani

Zachowania takie jak to faktycznie są dość niebezpieczne. Nagły dźwięk lub gest mógłby spłoszyć zwierzę, które wtedy z pewnością zareagowałoby w zdecydowany sposób. Na szczęście jednak w tym wypadku do niczego takiego nie doszło. Rodzinie udało się spokojnie dokończyć piknik. Pożywiony niedźwiedź oddalił się. Komentujący zdarzenie twierdzą, że mężczyźni i kobieta widoczni na filmie powinni czym prędzej uciekać. Takie zachowanie stworzyłoby większe ryzyko niż spokojne przeczekanie wizyty drapieżnika. Gwałtowne ruchy związane z ucieczką mogłyby wywołać jego agresję. Eksperci zalecają, by w takie sytuacji spokojnie się wycofać, nie odwracając się do zwierzęcia tyłem.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleźli skarb pod Toruniem. Mógł go zakopać jakiś pradawny wojownik - wskazują badacze
  2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
  3. Sekret o Mateuszu z "Rolnik szuka żony" wyszedł na jaw. Żarty na bok, on naprawdę jest zakochany, ale co z Magdą?
  4. W kartonie znaleźli szczeniaka wraz z kartką. 12-letni właściciel wyjawił historię psa w rozpaczliwym liście
  5. Co zrobić, kiedy zaatakuje nas pies? Powinieneś wiedzieć
  6. Niewiarygodne dokonanie naukowców. Tak brzmi nasza galaktyka, melodia może Ci się z czymś skojarzyć

Źródło: antyradio.pl

Następny artykuł