niedźwiedź
Źródło: pixabay.com/Pixel-mixer

Bieszczady. Niedźwiedź włamał się do samochodu turystów. Skusiła go prosta rzecz

17 Lipca 2020

Niedźwiedź, nie mogąc znaleźć pożywienia w naturalnym środowisku, postanowił zbliżyć się do szlaków uczęszczanych przez turystów. Zazwyczaj zwierzęta te trzymają się z dala od ludzi. Jeśli są głodne potrafią jednak zareagować na widok człowieka agresją. W tym wypadku, na szczęście miś napotkał jedynie pusty samochód.

Niedźwiedź czując smakowity zapach dochodzący z wnętrza bagażnika samochodu, postanowił dostać się do jedzenia za wszelką cenę. Mogące ważyć nawet do 600 kilogramów zwierzę poważnie uszkodziło tył samochodu. Prawdopodobnie próbował otworzyć klapę siłą. Gdy to się nie powiodło, zdenerwowane zwierzę zniszczyło tylny zderzak pojazdu. Do zdarzenia doszło w okolicy, w której kiedyś znajdowała się wieś Łopienka. Prowadzi przez nią jeden z często uczęszczanych bieszczadzkich szlaków.

Dziecko spotkało w łóżku husky'ego. Zachowanie czworonoga rozkłada na łopatkiDziecko spotkało w łóżku husky'ego. Zachowanie czworonoga rozkłada na łopatkiCzytaj dalej

Niedźwiedź próbował dostać się do prowiantu turystów

Zgodnie z zaleceniami GOPRu, przygotowując się do górskiej wędrówki, ludzie spakowali dużo wysoko kalorycznego pokarmu. Nawet zamknięty bagażnik nie stłumił w dostatecznym stopniu jego intensywnego zapachu. Z powodu suszy oraz wysokiego natężenia ruchu turystycznego, w lasach jest mniej zwierzyny łownej, na którą wielkie ssaki mogłyby polować. Mimo wysiłków leśniczych, którzy próbują zapewniać niedźwiedziom pożywienie w paśnikach oddalonych od ludzkich siedzib i górskich tras, coraz częściej zdarzają się incydenty z udziałem tych dzikich zwierząt. Tak było i w tym przypadku. Głodny niedźwiedź szukając jedzenia zawędrował na postój, na którym zatrzymali się ruszający na wędrówkę turyści. Gdy tylko ci oddali się od auta, miś zaczął dopierać się do zawartości ich kosza piknikowego.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła shih tzu u fryzjera. Kiedy go odebrała, zamarła. Wyglądał jak alapaka
2. Corgi ma niesamowity zwyczaj przy jedzeniu. Jego pani nie może powstrzymać śmiechu, nagrała go

Nadleśnictwo udostępnia zdjęcia zdewastowanego samochodu

Zdaniem leśników, zachowanie niedźwiedzia powinniśmy traktować jako chuligański wybryk. Żartują, że nie mogąc znaleźć kluczyków do auta, zwierzak postanowił dostać się do zawartości bagażnika siłą. Jednocześnie, warto zauważyć, że spotkanie z wielkim ssakiem może być niebezpieczne dla człowieka. O ile miś, gdy nie jest głodny lub nie czuje się zagrożony przez ludzi nie zaatakuje, to nienajedzone zwierzę może być agresywne. Należy także uważać na towarzyszące nam w wycieczkach po górskich szlakach psy. Wielokrotnie zdarzało się, że czworonóg pognał za niedźwiedziem, co skończyło się dla niego tragicznie. Prowadząc naszego pupila na przechadzkę, powinniśmy nie spuszczać go ze smyczy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
   2. Suczka rottweilera zaszła w ciążę, ojcem był malutki terier. Ich szczeniaki są jedyne w swoim rodzaju
   3. Kot nigdy nie miauczał. Kiedy zaczął, właściciele wiedzieli, że chce im przekazać ważną wiadomość
   4. Rodzina zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie w górach. W domu odkryli niezwykłą prawdę
   5. Czemu psy żyją krócej niż ludzie? Weterynarz dzieli się wzruszającą odpowiedzią, której udzieliło mu dziecko
   6. Chcą w Polsce zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Za wschodnią granicą podjęto niepokojącą decyzję

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł