niedźwiedź
Źródło: youtube.com/jprocdaddy by Drew Hammond

Gdy podszedł do niego niedźwiedź, mężczyzna natychmiast wyciągnął kamerę. Po chwili uwiecznił niesamowitą rzecz

15 Września 2020

Niedźwiedź kojarzy się raczej ze zwierzęciem, z którym nie chcielibyśmy stanąć oko w oko. Ten mężczyzna jednak miał bliskie spotkane z przedstawicielem tego gatunku, które w dodatku udało mu się zarejestrować na filmie. Dobrze, że w porę wyciągnął kamerę - inaczej pewnie nikt by mu nie uwierzył!

Niedźwiedź beztrosko podszedł do mężczyzny, który przesiadywał nad brzegiem rzeki an Alasce. Przeciętna osoba pewnie stanęłaby jak wryta i nie wiedziała, jak się zachować w takiej sytuacji, jednak ten człowiek był wyjątkowo opanowany. Prędko chwycił za kamerę, by nagrać bliskie spotkanie z dzikim zwierzęciem. Udało mu się zarejestrować coś na tyle rzadkiego, że jego nagranie błyskawicznie okrążyło sieć i wzbudziło ogromne zainteresowanie.

Seniorka zamknęła suczkę na balkonie. Dramat psa trwał latami, tłumaczenia właścicielki porażająSeniorka zamknęła suczkę na balkonie. Dramat psa trwał latami, tłumaczenia właścicielki porażająCzytaj dalej

Niedźwiedź podchodzi do mężczyzny

Gdy ogromny zwierz podchodzi do nagrywającego, ten nie waha się ani chwili i wyciąga kamerę. Dopiero pod koniec krótkiego klipu widzimy, dlaczego jest tak opanowany - autor filmu to fotograf dzikiej przyrody, musiał więc być przyzwyczajony i przygotowany do takich sytuacji. Fotograf Drew Hammond był akurat w trakcie robienia zdjęć stadka niedźwiedzi znajdujących się w znacznej odległości od jego stanowiska pracy. Nagrał jednak moment, w którym zza jego pleców wyłania się wielki niedźwiedź. Mężczyzna spokojnie nagrywa całe zajście. Wtedy dzieje się rzecz, która wielu przeraziłaby na śmierć!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiewiórka o niesamowitym wyglądzie zachwyca. Ciężko uwierzyć, że jest prawdziwa
2. Niebywały widok psa przed i po adopcji. Nic bardziej pozytywnego dzisiaj nie zobaczycie

Nagrał spotkanie z niedźwiedziem

Ogromny miś podchodzi naprawdę blisko fotografa i obserwuje rzekę, po czym... siada na ziemi tuż obok niego. Wygląda to prawie tak, jakby niedźwiedź przyszedł sprawdzić co robi mężczyzna i podpatrzeć, jak mają się rzeczy z jego perspektywy. Zwierzę spokojnie siedzi tak przez kilka chwil, po czym patrzy na nagrywającego człowieka, wstaje i odchodzi. Najwyraźniej tych kilka minut z fotografem sam na sam w zupełności mu wystarczyło i postanowił dalej szukać towarzystwa. Gdy odchodził, na chwilę znalazł się odrobinę za blisko mężczyzny, na co ten zwrócił mu uwagę spokojnie, lecz zdecydowanie, jakby nie mówił do ogromnego niedźwiedzia, a do labradora. Wtedy niedźwiedź oddalił się w swoją stronę, a my możemy zobaczyć przez ułamek sekundy, co fotografował Hammond - widok jest imponujący. Fotograf robił bowiem zdjęcia w McNeil River Sanctuary, miejscu, w którym każdego roku od czerwca do sierpnia gromadzi się najwięcej brunatnych niedźwiedzi na świecie. Dzieje się tak ze względu na migrację łososi, które są ich głównym pożywieniem.

Komentujący nie mogli wyjść z podziwu dla opanowania mężczyzny. Choć niektórzy żartobliwie pisali, że byli rozczarowani, iż niedźwiedź usiadł na ziemi, a nie stojącym obok krześle, trzeba przyznać, że taki widok to naprawdę rzadkość. Imponujące wideo obejrzało ponad 55 milionów osób!

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze
  2. Suczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc
  3. Myślała, że dokarmia bezdomnego kota. Po tygodniu zrozumiała, co tak naprawdę karmiła
  4. Ciężko ranny szczeniak leżał na ulicy i błagał o pomoc. Zachowanie jego mamy wywołuje łzy
  5. Zabrała szczeniaka do schroniska, by pomógł wybrać nowego członka rodziny. Wybór ją zamurował
  6. Tysiące Polaków mówi o polskim mieście. Popularny kurort zdecydował się na radykalne kroki

źródło: youtube.com

Następny artykuł