niedźwiedź śpi
Źródło: Twitter.com/San Pedro

Położył się na ganku, domownicy zadzwonili po służby. Nie mieści się w głowie, co zrobili niedźwiedziowi

11 Sierpnia 2020

Niedźwiedź znany był turystom odwiedzającym park Chipinque. Kilka dni przed incydentem, miś podszedł do grupy turystów. Zwierzę nie zachowywało się agresywnie, jednak w pewnym momencie podeszło do kobiety, próbującej zrobić sobie z nim zdjęcie. Położył łapy na jej ramionach. Dziewczyna nie spanikowała i zrobiła sobie z nim zdjęcie. Władze parku uznały misia za zagrożenie. Gdy zasnął na ganku jednego z domków letniskowych, doszło do nieprawdopodobnych rzeczy!

Niedźwiedź został ujęty przez nadzór weterynaryjny. Spodziewano się, że zostanie przewieziony dalej od ludzkich siedzib i wypuszczony. Urzędnicy mieli jednak wobec niego inne plany. Ich zdaniem ważący niespełna 100 kilogramów młody osobnik stanowił zagrożenie dla turystów. Zwierzę nie bało się ludzi. Za tą sytuację winiono z kolei odwiedzających park, którzy nie stosując się do próśb dyrekcji i ostrzeżeń umieszczonych przy szlakach, wciąż dokarmiali dzikiego drapieżnika, zachęcając go, by podchodził bliżej nich, tak by mogli go sfotografować.

Większość poddaje się po 20 sekundach. Nikt nie wierzy, że na zdjęciu jest piesWiększość poddaje się po 20 sekundach. Nikt nie wierzy, że na zdjęciu jest piesCzytaj dalej

Niedźwiedź został ujęty przez służby

Czarę goryczy przelał incydent, do którego doszło tuż przed złapaniem niedźwiedzia. Wszedł on na posesję jednego z okolicznych domów i zasnął na jego ganku. Mieszkańcy byli zmuszeni poinformować policję i władzę parku. Zwierzę stało się zbyt zuchwałe i natarczywe. Choć miś był ulubieńcem turystów, którzy często robili sobie z nim selfie, przestał zachowywać się jak dziki drapieżnik. Przypominał bardziej rozpieszczonego psa, który domaga się ludzkiego jedzenia. Funkcjonariusze postrzelili zwierzę strzałką wypełnioną środkiem uspakajającym. Nie chcieli ryzykować obudzenia go zanim skończą prowadzić wszystkie związane z nim czynności. Przypięto mu nadajnik, pozwalający stale monitorować jego położenie. Weterynarze podjęli jednak jedną kontrowersyjną decyzję. Postanowili wykastrować zwierzę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery
2. Owczarek niemiecki i dziecko. Właściciele tej rasy nagrali, jak ich psy opiekują się dziećmi. Przepiękne

Spór weterynarzy i okolicznych mieszkańców o niedźwiedzia

Zdaniem lekarzy, to standardowa procedura, mająca na celu ochronę zwierzęcia. Gdy niewykastrowany osobnik zostaje przeniesiony na nowy teren, zazwyczaj znajdujący się na terytorium innego niedźwiedzia, dwa samce będą walczyć ze sobą na śmierć i życie o dominację nad danym obszarem. To tłumaczenie nie przekonuje turystów i okolicznych mieszkańców. Ich zdaniem zwierzę zostało bezpodstawnie okaleczone. Oburzeni komentujący twierdzą, że to przykład bezcelowego okrucieństwa wobec zwierząt. Mimo to, eksperci zdają się stać po stronie władz placówki.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spod ziemi było słychać paniczny pisk. Znalezisko zmroziło krew w żyłach
  2. Lekarz przeżył śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie. Opowiada jak tam było
  3. Skrajnie zaniedbaną suczkę pożerały pasożyty. Sołtys za nic miał życie swojego pupila, teraz żąda jego zwrotu
  4. Ogromny rekin zaatakował fokę, jednak nie nacieszył się zdobyczą. Wszystko nagrała kamera
  5. Lwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiście
  6. Padły strzały podczas konferencji Donalda Trumpa. Druzgocące doniesienia

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł