Czarny niedźwiedź smutno patrzy w obiektyw
Źródło: Unsplash/Geoff Brooks

Niedźwiedź przez 14 lat był trzymany w klatce. Akcja ratunkowa zwierzęcia była bardzo trudna

1 Lipca 2020

Niedźwiedź o imieniu Cotton Blossom był przetrzymywany przez 14 lat w ciasnej klatce. Ogromny ssak spędził większość życia w strasznych warunkach, niedźwiedzica była skazana na niewyobrażalne cierpienie. Pewnego dnia los się do niej uśmiechnął - znaleźli ją pracownicy Animals Asia i od razu rozpoczęli przygotowania do interwencji. Niestety, ich plany pokrzyżował wybuch epidemii koronawirusa. Aktywiści byli zmuszeni opuścić na jakiś czas Cotton Blossom. Całe szczęście, teraz, kiedy świat zaczął powoli wracać do normalnego trybu funkcjonowania, pracownicy Animals Asia wrócili do niedźwiedzicy. Cotton Blossom została w końcu wyrwana ze swojego więzienia.

Niedźwiedź był przetrzymywany w ciasnej klatce przez 14 lat. Niedźwiedzica o imieniu Cotton Blossom została znaleziona przez pracowników organizacji Animals Asia na terenie wietnamskiej prowincji Gia Lai. Niestety, bardzo nieszczęśliwy zbieg okoliczności spowodował, że nie udało się od razu uratować zwierzaka - tuż przed planowaną interwencją wprowadzono obostrzenia związane z koronawirusem i aktywiści nie mieli możliwości odebrania więzionego niedźwiedzia. Musieli podjąć dramatyczną decyzję o przesunięciu akcji w czasie.

Niedźwiedź spędził 14 lat zamknięta w ciasnej klatce

Niedźwiedzica, której jej wybawcy nadali imię Cotton Blossom spędziła większość życia, bo aż 14 lat w zamknięciu. Zwierzę było przetrzymywane w ciasnej klatce, trudno sobie nawet wyobrazić, jak wielkiego cierpienia musiało doświadczać każdego dnia. Kiedy wydawało się, że jej los w końcu ulegnie zmianie na lepszy - przypadkiem niedźwiedzicy zainteresowali się aktywiści organizacji Animals Asia, w Wietnamie wprowadzono rygorystyczne restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Akcja ratunkowa mająca na celu uwolnienie Cotton Blossom musiała zostać przełożona w czasie.

Dziś jest Dzień Psa. Pokażcie swoje zdjęcia z cudownymi zwierzakamiDziś jest Dzień Psa. Pokażcie swoje zdjęcia z cudownymi zwierzakamiCzytaj dalej

Jednak wczoraj media obiegła bardzo dobra wiadomość - obostrzenia zostały częściowo zniesione i aktywiści w końcu mogli odebrać zwierzę jej pierwszym właścicielom. Cotton Blossom jest w trakcie przeprowadzki do renomowanego sanktuarium dla niedźwiedzi Vietnam Bear Rescue Center in Tam Dao National Park. Tam już czekają na nią z niecierpliwością wolontariusze placówki. Niedźwiedzica zostanie poddana rehabilitacji oraz dożywiona. W końcu będzie mogła też cieszyć się wolnością - teren sanktuarium jest doskonale przystosowany do niedźwiedzich potrzeb. Cotton Blossom w końcu będzie mogła się poczuć jak w domu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies policyjny ścigał przestępcę. 10-letnie dziecko stanęło na jego drodze, doszło do tragedii 2. Nawet autor zdjęcia był zdziwiony. Na fotografii jest pies, ale tyko najbystrzejsze oko jest w stanie go wypatrzeć

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Niedźwiedzica Cotton Blossom nareszcie zazna wolnościNiedźwiedzica Cotton Blossom nareszcie zazna wolności
Facebook/AnimalsAsia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  2. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  3. Małpa załamała się po śmierci właściciela. Była uzależniona, zabiła człowieka
  4. Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powód
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Źródło: worldanimalnews.com

Następny artykuł