Źródło: swiatzwierzat.pl materiały własne

Alaska: Niedźwiedź zaatakował narciarza w górach. Mężczyzna trafił do szpitala

9 Lutego 2021

Niedźwiedź zaatakował narciarza na górskiej trasie na Alasce. Jak podają lokalne media, mężczyzna z obrażeniami głowy i rąk trafił do szpitala. Narciarz na stoku był z grupą przyjaciół. Pozostałym osobom nic się nie stało.

Sytuacja miała miejsce na górskiej trasie na Alasce, w okręgu Haines. Narciarz przebywał w towarzystwie dwóch innych mężczyzn. Niedźwiedź zaatakował tylko jedną osobę.

Alaska. Niedźwiedź zaatakował narciarza

Koledzy narciarza wezwali służby medyczne. Ratownikom udało się dotrzeć do poszkodowanego, ponieważ grupa miała urządzenie z GPS-em. Dzięki niemu załoga helikoptera bez problemu dotarła na miejsce i mogła szybko udzielić pomocy poszkodowanego.

Mężczyźni znajdowali się na wysokości około 500 metrów, nad jeziorem Chilkoot. Ranny został przetransportowany do szpitala w Juneau.

Jak podają lokalne media, mężczyzna doznał obrażeń głowy i rąk. W czasie trwania akcji ratunkowej był przytomny.

Pozostałe osoby nie potrzebowały pomocy medycznej. O własnych siłach zjechały na dół.

Niezwykła iluzja. Owczarek niemiecki przeniknął przez ścianęNiezwykła iluzja. Owczarek niemiecki przeniknął przez ścianęCzytaj dalej

Rumunia. Niedźwiedź gonił narciarza po stoku

Pod koniec stycznia podobny incydent miał miejsce w Rumunii. Osoby podróżujące wyciągiem w popularnym ośrodku narciarskim Predeal nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Niedźwiedź gonił narciarza po stoku, pasażerowie kolejki z przerażeniem obserwowali, co się dzieje.

- Szybciej, szybciej! Niedźwiedź cię goni! - słyszymy na jednym z nagrań umieszczonych w sieci.

Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie dla narciarza, zwierzę nie zdążyło go dogonić.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł