miś idzie do wody
Źródło: youtube/ The Siberian Times

Przegonili niedźwiedzia polarnego w okropny sposób. Na wideo słychać strzały

16 Września 2020

Niedźwiedź polarny został zauważony w wiejskiej miejscowości Ryrkaypiy na Czukotce. Zwierzę zbliżyło się do szkoły średniej, co nie spodobało się mieszkańcom. Chcąc odpędzić niedźwiedzia użyto rac. Zwierzę prawdopodobnie szukało pożywienia.

Niedźwiedź polarny uciekł do wody i popłynął przed siebie. Przestraszone zwierze bało się, że zostanie skrzywdzone. Nigdy nie wiadomo, co mogłoby się wydarzyć. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy niedźwiedzie zawędrowały w to miejsce. W ostatnich dniach mieszkańcy Czukotki zaobserwowali 9 drapieżników, które szukało pożywienia w ich rejonie. Dlaczego niedźwiedzie zapuściły się w tamte strony? Zmusiły ich do tego zmiany klimatu, przez które nie mają miejsc do polowań.

Warszawa. Trwa protest rolników przed siedzibą PiS, chodzi o piątkę dla zwierzątWarszawa. Trwa protest rolników przed siedzibą PiS, chodzi o piątkę dla zwierzątCzytaj dalej

Niedźwiedzie polarne w pobliżu Czukotki w Rosji

Niedźwiedzie polarne zaczęły gromadzić się w osadzie Ryrkaipij, najbardziej wysuniętym na wschód regionie Czukotki w Rosji. Na Przylądku Kożewnikowa można spotkać również morsy.

- Większość drapieżników decyduje się tam pozostać, dopóki na morzu nie pojawi się silny lód, który pozwoli im polować na foki - wyjaśnił dla polsatnews.pl Michaił Stiszow z WWF Rosja. Tymczasem czas tworzenia się lodu zmienia się coraz bardziej ze względu na globalne zmiany klimatyczne. - Oznacza to, że ​​niedźwiedzie pozostają na Przylądku Kożewnikowa do grudnia a nawet stycznia - dodał Stiszow.

I podkreślił, że przedstawiciel działań lokalnego Niedźwiedziego Patrolu dba o to, aby nie dochodziło do konfliktu między ludźmi a zwierzętami.

DZISIAJ GRZEJE:1. Warszawa. Trwa protest rolników przed siedzibą PiS, chodzi o piątkę dla zwierząt
2. Ciągnął ciężko chorego owczarka po asfalcie, zwierzę nie przeżyło. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być większe?

Niedźwiedzica z młodymi wyszła na plażę

Ostatnio informowaliśmy Was o niedźwiedzicy, która wraz z młodymi weszła na plażę w mieście Pewek na Czukotce. Prawdopodobnie szukała pożywienia dla siebie i dzieci. Psy próbowały "wypędzić" misie z osady, jednak wielkie zwierzęta nic sobie z tego nie robiły. Już wtedy mieszkańcy tamtego rejonu zaopatrzyli się w race i gazy pieprzowe. Jak widać już ich używają.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez przypadek odkryto skarb z okresu II RP. Historia tego miejsca przyprawia o dreszcze
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Psy były więzione latami w laboratorium. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wypuszczono je na spacer
  4. Dlaczego kot mnie liże? Powody mogą Cię zaskoczyć
  5. Hannah i Shane powiedzieli sobie "tak". Ich pies skradł całe show na bajkowych zdjęciach z uroczystości
  6. Pani Ewelina wybrała się rekreacyjnie do lasu na grzyby. Przeżyła horror. Panicznie prosiła tylko o jedno

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł