Zdjęcie podglądowe - bukiet weselny
Źródło: unsplash/Ishan @seefromthesky

Wolontariuszka zmarła krótko po weselu. Tuż przed śmiercią zdobyła się z mężem na wzruszający gest

9 Lutego 2021

Nie żyje wolontariuszka, która od lat opiekowała się uratowanymi zwierzętami przez fundację Pet Patrol Rybnik. Pani Wiola odeszła krótko po ślubie z ukochanym partnerem, Łukaszem. Jak wspominają koledzy z fundacji, para składająca przysięgę małżeńską nawet w tak wyjątkowym dniu nie zapomniała o losie pokrzywdzonych i bezpańskich czworonogów. Godny podziwu gest zapadł w pamięci wszystkim gościom.

Nie żyje pani Wiola, wolontariuszka śląskiej fundacji na rzecz ratowania zwierząt. Kobieta aktywnie wspierała fundację Pet Patrol Rybnik od początku jej istnienia, dlatego jej odejście jest nieodżałowaną stratą dla wszystkich osób, które kiedykolwiek miały zaszczyt z nią współpracować, a także zwierząt, którym pomogła zapewnić lepsze życie.

Nie żyje wolontariuszka Wiola

Koledzy z organizacji z przykrością powiadomili o śmierci wolontariuszki na mediach społecznościowych. Zdaniem członków Pet Patrol Rybnik, pani Wiola całym sercem kochała wszystkie zwierzęta i do samego końca pragnęła nieść im ratunek.

- Z przykrością żegnamy Wiolę, która od początku istnienia Pet Patrolu aktywnie wspierała naszą fundację. Zapamiętamy ją jako dobrą, wesołą i pomocną osobę, której los zwierząt był szczególnie bliski - wspominają wolontariusze zmarłą koleżankę.

Dobrobyt czworonogów czekających na znalezienie stałych domów był dla pani Wioli i jej męża Łukasza był niesamowicie ważny, ponieważ psy i koty stanowiły stały element ich wspólnego życia. Właśnie dlatego w dniu ich ślubu, para wystosowała do swoich gości niezwyczajną prośbę z myślą o podopiecznych fundacji.

Młoda para zdobyła się na wzruszający gest. Pani Wiola i pan Łukasz postanowili zrezygnować z tradycyjnych wiązanek kwiatowych. Zamiast bukietów, poprosili, by goście obdarowali ich karmą dla zwierząt, która miała zostać przekazana na rzecz Pet Patrol Rybnik.

Walentynki z kotem 2021. Co podarować mruczkowi?Walentynki z kotem 2021. Co podarować mruczkowi?Czytaj dalej

- Dopiero co gościliśmy na weselu Wioli i Łukasza, którzy w pięknym geście zdecydowali się, zamiast kwiatów poprosić gości o karmę dla naszych podopiecznych - czytamy we wpisie na mediach społecznościowych.

Wielka strata

Do kondolencji i wyrazów współczucia dla męża i rodziny zmarłej wolontariuszki przyłączyli się mieszkańcy Rybnika, okolicznych miejscowości, a także miłośnicy zwierząt z całej Polski.

- To wielka strata dla wszystkich, gdy odchodzi tak młoda osoba o wielkim sercu - podkreślają członkowie Pet Patrol Rybnik.

My także pragniemy złożyć kondolencje i wyrazy głębokiego żalu z powodu śmierci pani Wioli. Jej działalność i udział w wolontariacie z pewnością przyczyniły się do poprawy warunków życia wielu stworzeń, które w innym wypadku nie byłyby w stanie znaleźć kochających rodzin.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł