znicz
Źródło: pixabay/Arcaion

Dramat na polowaniu. Myśliwy zastrzelił 16-letniego ucznia, który zbierał jabłka w sadzie

5 Listopada 2020

Nie żyje 16-letni uczeń zespołu szkół w Kluczkowicach na Lubelszczyźnie. Nastolatek wraz z kolegami udał się wieczorem do sadu nieopodal internatu, aby zbierać jabłka. Nagle padł strzał w kierunku dziecka. Strzelał myśliwy.

Nie żyje 16-letni chłopiec pochodzący z Kazachstanu. Chłopiec mieszkał w internacie wraz z grupą młodzieży z tego samego kraju. Nastolatek wraz z dwoma kolegami wyszedł wieczorem do sadu, aby pozbierać jabłka. Nagle nieopodal chłopców przejechał samochód, chwilę później padł z niego strzał. Kula trafił jednego z nastolatków. Policji udało się namierzyć sprawcę. Był nim myśliwy!

Rząd Danii podjął decyzję. Chce zabić 17 milionów norekRząd Danii podjął decyzję. Chce zabić 17 milionów norekCzytaj dalej

Dramat na Lubelszczyźnie. Nie żyje 16-latek

Nastolatkowie zadzwonili po służby ratunkowe prosząc o pomoc. Na miejscu pierwsi zjawili się policjanci, którzy podjęli próbę reanimacji nastolatka, jednak pomimo ich starań, jego życia nie udało się uratować. Jak się później okazało, strzał z broni myśliwskiej spowodował u chłopca uszkodzenia nerki, wątroby i płuca.

- Policjanci z Opola Lubelskiego wspólnie z kryminalnymi z KWP w Lublinie rozpoczęli intensywne działania, aby ustalić kto oddał strzał w kierunku 16-latka. Na miejsce została skierowana grupa zdarzeniowa, która przez całą noc pracowała zabezpieczając ślady i zbierając dowody. Intensywne śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie doprowadziło do ustalenia i zatrzymania podejrzanych. To 51-latek, który oddał strzał z broni myśliwskiej oraz jego 41-letni kolega, który mu pomagał - czytamy na stronie policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego pies wszystko liże? Wyjaśniamy powody nietypowego nawyku
2. Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwa
3. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"

Mundurowi potwierdzili, że 51-latek ma dostęp do broni i należy do koła łowieckiego. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej. Usłyszał zarzuty, nie przyznał się do winy. Decyzją Sadu Rejonowego Lublin Zachód został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Może mu grozić nawet dożywocie.

Jak podaje rmf24.pl, 41-latek odpowie za nieudzielenie pomocy oraz utrudnienia postępowania. Mężczyzna przyznał się. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy zgodzili się w jego przypadku na poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego
  4. Adoptował ciężarną suczkę pitbulla. Nie mógł uwierzyć, gdy zaczęła rodzić
  5. Rząd podjął decyzję. Chcą zabić 17 milionów norek
  6. Mama dała dziecku buziaka, a jego reakcja podbiła miliony serc w sieci. Wideo sprawi, że na pewno się uśmiechniesz
  7. Wystarczy zaledwie jedna szklaneczka dziennie, a już po 7 dniach nie uwierzysz w efekty. Zdrowie w płynie, organizm Ci podziękuje

źródła: rmf24, policja

Następny artykuł