Nie żyje 21-letni student z Olsztyna
Źródło: fot. KMP Olsztyn

Tragiczny finał poszukiwań. W akcji poszukiwawczej uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym wyszkolony pies. Niestety, 21-latek nie żyje

3 Lutego 2021

Nie żyje 21-letni Witold z Olsztyna, którego poszukiwania trwały od ponad dwóch tygodni. Zwłoki studenta odnaleziono we wtorek w trudno dostępnym, bagiennym terenie. Każdego dnia w akcji poszukiwawczej młodego mężczyzny uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym również wyszkolony pies tropiący ze specjalnej hodowli.

Nie żyje 21-letni student ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Olsztyńska policja poinformowała, że do tragicznego odkrycia ciała młodego mężczyzny doszło na bagiennych terenach około 6 kilometrów od miejsca, w którym widziany był po raz ostatni.

Nie żyje zaginiony 21-latek

Poszukiwania zaginionego Witolda Studniarza, który wyszedł z domu 17 stycznia, trwały nieprzerwanie przez najbliższe dwa tygodnie. Ustalono, że młody mężczyzna był po raz ostatni widziany w okolicy ulicy Popiełuszki w Olsztynie.

Zapisy z kamer monitoringu ujawniły, że 21-latek mógł przemieszczać się w kierunku osiedla Brzeziny, dlatego rozszerzono obszar poszukiwań. Każdego dnia szukało go około 30 osób, w tym policjanci, żołnierze WOT, strażacy ochotnicy z Gutkowa, Bartąga, Gryźlin, strażacy zawodowcy, przedstawiciele Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa.

Do działań poszukiwawczych zaangażowano także przewodnika z psem tropiącym. Wielokrotnie to właśnie zwierzęta, które są obdarzone czułym zmysłem węchu oraz wrodzoną intuicją, wpadają na trop zaginionych osób. Tym razem jednak starania doświadczonego czworonoga nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

- W poszukiwaniach wykorzystywano specjalistyczny sprzęt, m.in. drony i quady. Do działań został także wykorzystany pies tropiący z hodowli psów rasowych "FCI Canum Amicus - czytamy informację udzieloną redaktorom Interii przez policję.

Dramat zwierząt na Mazowszu. Kolejny oprawca zwierząt w natarciu, są pierwsze ofiary zatrucia mięsem z trutkąDramat zwierząt na Mazowszu. Kolejny oprawca zwierząt w natarciu, są pierwsze ofiary zatrucia mięsem z trutkąCzytaj dalej

Zwłoki tkwiły w zamarzniętym bagnie

Finał poszukiwań Witolda rozegrał się we wtorek około godziny 9.30. Policjanci wspólnie z żołnierzami Wojska Obrony Terytorialnej oraz Grupą Specjalną Płetwonurków RP natrafili na ciało młodego mężczyzny na bagiennych terenach.

Policja podjęła na miejscu czynności, które mają wyjaśnić okoliczności śmierci 21-latka. Zostały one wykonane pod nadzorem prokuratora. Na obecną chwilę nie ujawniono szczegółów śmierci studenta.

- Ciało młodego mężczyzny zostało odnalezione w trudno dostępnym bagiennym terenie - poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun. - Tożsamość młodego mężczyzny została potwierdzona - dodał funkcjonariusz.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: wiadomosci.interia.pl

Następny artykuł