policja
Źródło: pixabay.arembowski

Nowe fakty w sprawie pogryzionej 10-latki przez owczarka. Świadkowie pomagali odciągnąć zwierzę

27 Października 2020

Nastolatka wyszła na spacer z owczarkiem kaukaskim. Trzymała psa na smyczy, jednak ten w pewnym momencie zaatakował 10-letnią dziewczynkę, która była z rodzicami na spacerze. Obrażenia były na tyle poważne, że należało przewieźć dziecko do szpitala. Stan dziewczynki jest ciężki.

Nastolatka nie przytrzymała owczarka, który pogryzł 10-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w Boguszowie-Gorcach przy drodze gruntowej prowadzącej na górę Chełmiec. 18-latka przyznała się do niezachowania należytej staranności przy trzymaniu zwierzęcia i narażenia nieletniej dziewczynki na uszczerbek na zdrowiu.

Wyjechali, zostawili psa na pastwę losu. Zwierzę cudem przeżyło, widok dla osób o mocnych nerwachWyjechali, zostawili psa na pastwę losu. Zwierzę cudem przeżyło, widok dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Owczarek kaukaski zaatakował 10-letnią dziewczynkę

Policja rzuca nowe światło na temat ataku owczarka kaukaskiego na małą dziewczynkę. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej ze śląskich miejscowości. Jak udało się ustalić, pies był na spacerze z 18-letnią właścicielką. Był na smyczy, nie posiadał kagańca.

- Pies nie miał jednak kagańca i zdążył chwycić poszkodowaną za rękę. Po dłuższej chwili najbliższym oraz świadkom udało się odciągnąć zwierzę, ale niestety poszkodowana dziewczynka doznała już w tym momencie poważnych obrażeń lewej ręki, dlatego też konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało ją do szpitala we Wrocławiu - czytamy na stronie policji.

- W trakcie czynności procesowych 18-latka przyznała się do niezachowania należytej staranności przy trzymaniu zwierzęcia, a jako że w ten sposób naraziła 10-latkę na ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz spowodowała naruszenie rozstroju zdrowia powyżej dni 7, odpowie teraz za popełnienie przestępstwa, za które może jej grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności - dodają mundurowi.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel nagrał psa w nietypowej sytuacji. Jeden drobny szczegół przykuł uwagę wszystkich
2. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym
3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

Apel policji do właścicieli psów

Policja apeluje o zachowywanie środków ostrożności podczas opieki nad zwierzęciem.

- I tak za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia osoba, która wybrała się na spacer ze swoim czworonogiem lub pozostawiła go bez opieki, może zostać ukarana grzywną w kwocie do 1 tysiąca złotych. W sytuacji gdy zwierze swoim zachowaniem stworzy niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innej osoby, kara może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych. W obu przypadkach sąd może orzec zamiast kary grzywny karę ograniczenia wolności - piszą policjanci.

Dodają, że w sytuacji narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sprawca odpowiada już za przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli działanie psa spowoduje dodatkowo np. średni uszczerbek na zdrowiu - tak jak w opisanym powyżej przypadku - do lat 5. W przypadku śmierci człowieka, w zależności od okoliczności, może to być kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Owczarek kaukaski znajduje się w wykazie psów uznawanych za rasy agresywne w Polsce. Nie wiadomo, co dalej stanie się z psem.

Pies, który wygląda, jak kot. Mamy zdjęcia niezwykłego szczeniakaPies, który wygląda, jak kot. Mamy zdjęcia niezwykłego szczeniakaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Kotek urodził się ze zdeformowanym pyszczkiem. Jest niepowtarzalny, pokochano go bez względu na wygląd
  4. Przyjechali zerwać łańcuchy, kiedy z szopy usłyszeli ciche piski. Niespodziewane tłumaczenia właścicielki
  5. Mocne słowa weterynarz w sprawie strajku kobiet. "W dzisiejszej Polsce chyba lepiej być s***, niż kobietą"
  6. Czynsz nawet za złotówkę. Miasto znalazło sposób na wsparcie tysięcy Polaków w obliczu pandemii
  7. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Źródło: policja.pl

Następny artykuł