main coony
Źródło: facebook.com/Kamila Skrzydlak-Kulesza

Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

18 Września 2020

Najpiękniejszy kot na świecie mieszka w Polsce. El Niño, kotka rasy main coon otrzymała ten tytuł na wystawie kotów rasowych, która odbyła się w zeszłym roku we Freiburgu. Właścicielka zwierzaka nie kryje dumy i radości. Jej pupil pokonał aż 1500 innych kandydatów. Sędziowie pochodzący 26 krajów przyznali jej tytuł World Winner 2019.

Najpiękniejszy kot na świecie to prestiżowy tytuł. Co roku odbywa się Wystawa Światowa Kotów, na której jest on przyznawany. To najbardziej znaczące wyróżnienie jakie mruczek może otrzymać. Zwierzęta starające się o niego muszą wykazać się nie tylko nienagannym wyglądem, ale także pewnymi cechami charakteru i odpowiednim temperamentem. Właścicielka Kamila Skrzydlak-Kulesza opowiedziała Gazecie Olsztyńskiej o kulisach sukcesu swojego pupila, oraz tym jak wyglądają takie konkursy.

Jak obliczyć wiek kota? Większość właścicieli mruczków nie ma pojęciaJak obliczyć wiek kota? Większość właścicieli mruczków nie ma pojęciaCzytaj dalej

Najpiękniejszy kot na świecie

Przygotowanie zwierzaka do wystawy i walki o tytuł najpiękniejszego kota na świecie wymaga wiele czasu i wysiłku. Znaczenie ma tutaj praktycznie wszystko. Pupila trzeba wykąpać i rozczesać, kobieta używa do tego specjalnych płynów i szamponów. Zabiegi te zajmują jej od trzech do czterech godzin. Jednak wygląd to nie wszystko. Kot musi być wytrenowany, by prezentował się w sposób efektowny

- Z kotem trzeba ćwiczyć, tak, aby go odpowiednio potem zaprezentować. Kot tej rasy musi być wyciągnięty, żeby pokazać jego ciało. Ćwiczyć trzeba od małego, żeby ćwiczenia były dla niego przyjemne i proste. Ale wystarczy go przy tym zabawiać, machać przed nim piórkiem - relacjonuje właścicielka zwierzaka Gazecie Olsztyńskiej.

Kobieta podkreśla, że najpiękniejszy kot na świcie świetnie sobie radzi podczas wystaw. Zwierzak uwielbia takie pokazy, w ogóle się nie stresuje, dzięki czemu tak świetnie wypada.

DZISIAJ GRZEJE:1. Myśleli, że ratują szczeniaki labradora. Kiedy lekarz powiedział im prawdę, odebrało im mowę
2. Nagranie od razu wywołuje łzy. Pies położył się na grobie swojej pani i zrobił jedną rzecz, nie mogli dać wiary

Właścicielka najpiękniejszego kota na świecie jest z niego bardzo dumna

Miłością do tych zwierząt zaraził ją mąż około 7 lat temu. Wcześniej wolała towarzystwo psów. Kobieta mieszka we wsi pod Olsztynem. W jej domu nie brakuje zwierząt. Wraz z mężem podkreślają, że ich obecność wiele im daje.

- Moje postrzeganie kotów zmieniło się jednak w chwili, gdy na wystawie kotów rasowych, zobaczyłam po raz pierwszy Maine Coon’y. Byłam wprost zachwycona ich majestatem i zauroczona wyglądem Teraz w domu mamy cztery kotki i jednego kocura - opowiadała.

Kobieta ceni sobie te zwierzęta za ich grację, oraz spokój, jaki roztaczają w okół siebie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Czy powinniśmy całować psy? Odpowiedź może zasmucić wielu właścicieli
  4. Jak obliczyć wiek kota? Większość właścicieli mruczków nie ma pojęcia
  5. Słodki szczeniak nie rozumiał, co dzieje się w lustrze. Bezcenna reakcja zwierzaka na swoje odbicie
  6. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Źródło: gazetaolsztynska.pl/

Następny artykuł