Nagranie z przetwórni drobiu może zszokować mięsożerców
Źródło: youtube.com/Animal Equality

Nagranie z przetwórni drobiu doprowadza do łez. Dwa razy zastanowisz się, zanim kupisz kurczaka na obiad

26 Sierpnia 2020

Nagranie, które wyciekło z przetwórni drobiu może skłonić mięsożerców do rozważenia zmiany swoich nawyków żywieniowych. Stowarzyszenie pro-zwierzęce ujawniło szokujące kulisy hodowli drobiu i wprawiło internautów w osłupienie. Ostatnie chwile życia kurczaków przyprawiają o zawrót głowy. Dowiedz się, zanim drób wyląduje na talerzu w Twoim domu.

Nagranie ujawnione przez stowarzyszenie The Association for the Protection of Animals: Animal Equality na rzecz ochrony i praw zwierząt wywołało ogromny skandal wśród osób, które zarówno mięso jedzą, jak i wykluczyły je na stałe ze swojej diety. Niestety, żółciutkie i zadowolone z życia kurczaczki, które można podziwiać w reklamach telewizyjnych w okresie Wielkanocy czy na opakowaniach produktów jajecznych nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Realia przemysłowej produkcji kurczaków są porażające.

5-latka otoczona stadem 14 owczarków niemieckich. Ojciec wszystko nagrał5-latka otoczona stadem 14 owczarków niemieckich. Ojciec wszystko nagrałCzytaj dalej

Szokujące nagranie z przetwórni drobiu

Krwawa rzeczywistość - tak w dwóch słowach można podsumować warunki, w jakich hodowane są kurczaki w przetwórniach drobiu. Stowarzyszenie pro-zwierzęce pokazało krok po kroku, w jakich warunkach zwierzęta przychodzą na świat, aby następnie przybliżyć widzom ich cały żywot - to, jak są przetrzymane, karmione, selekcjonowane i przygotowywane do wysyłki. Według raportów polskiego stowarzyszenie Otwarte Klatki, życie kurczaka "brojlera" trwa jedynie 42 dni – w tak krótkim czasie osiąga on wagę około 3 kg. Dla porównania, gdyby ludzie rośli w takim samym tempie to już 5-letnie dziecko ważyłoby 150 kilogramów. Nic dziwnego, że gwałtowny wzrost jest przyczyną problemów zdrowotnych tych ptaków – ich serce i kości nie wytrzymują takiego obciążenia, ulegają deformacji. Fatalnemu stanowi zdrowia kurczaków nie pomaga fakt ciągłego stłoczenia w ogromnych hangarach.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Po 4 dniach oddali suczkę z powrotem do schroniska. Wolontariusze zdębieli, gdy usłyszeli, dlaczego, chodziło o dzieci
2. Bezdomny kot, który był uznany za zbyt brzydkiego do pokochania. Ludzie omijali go na ulicy
3. Koń umierał, właściciele nie mogli sprowadzić pomocy. Dramat w polskim gospodarstwie

Tym, co szczególnie szokuje jest wrażenie, że w całym procesie nie ma miejsca na sentymenty czy zrozumienie, że kurczak, tak jak każde inne zwierzę, jest żywą istotą, która czuje. Chore kurczaki nie są leczone, zaś małe kurczaki, jeśli wyglądają na osłabione i nie mają dużych szans na dożycie końca cyklu hodowlanego, są przedwcześnie zabijane. Powód? Oszczędność paszy. Te zwierzęta, którym "szczęśliwie" uda się przetrwać koszmarne warunki hodowli, nie zawsze przeżywają w trakcie transportu.

Hodowla drobiu przypomina masową eksterminację

Warto zaznaczyć, że zdaniem aktywistów z Otwartych Klatek, tylko w samej Polsce blisko 27 milionów kur rocznie może zachowywać pełną świadomość w momencie uboju, czyli podcięcia gardeł. Cały proces masowego uboju kurczaków jest mechaniczny, a najważniejsze znaczenie ma szybkość. Jeśli cięcie zostanie wykonane nieprawidłowo to jeszcze żywe i świadome bólu kurczaki trafiają do tzw. oparzalnika, czyli zbiornika z gorącą wodą. Jego zadaniem jest poluzowanie piór, aby później można było je łatwiej wyrywać.

Niestety, śledztwo organizacji pro-zwierzęcych ukazuje brutalną prawdę masowej rzezi zwierząt hodowlanych, od której większość mięsożerców zapewne wolałaby odwrócić wzrok. Jednakże, pozostaje wierzyć, że ich działania przyniosą efekty, nakłaniając więcej osób do rozważenia zmian w swojej diety. Warto nie zapominać, że nawet stopniowe zmniejszenie ilości spożywanych produktów odzwierzęcych może w przyszłości diametralnie poprawić sytuację zwierząt hodowlanych na świecie.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6-latek rzucał szczeniakiem o beton. „Teraz płacze, więc jest mu przykro”
  2. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi
  3. Pies czy kot? Niesamowity zwierzak wygląda jak postać z bajki
  4. Katarzyna Dowbor w wybornym towarzystwie. Odwiedziła ją synowa, ale i niezwykłe zwierzęta
  5. Zrobili kotu specjalne łóżeczko. Niebywałe, co zrobił mruczek
  6. Niebezpieczeństwo nadciąga nad Polskę. "Superkomórki i tornada"

źródło: otwarteklatki.pl, webniusy.com

Następny artykuł