owce na pasach
Źródło: facebook.com/bielskiedrogi/

Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

24 Września 2020

Bielsko-Biała: hitowe wideo z miasta przedstawia sytuację co najmniej niecodzienną. Opublikowany w sieci filmik szybko okazał się prawdziwym hitem, a wszystko przez to, co kilku mężczyzn widocznych na filmie zrobiło ze stadem owiec. Naprawdę robi wrażenie!

Bielsko-Biała dzięki temu nagraniu z pewnością zasłynie jako miasto wyjątkowe. Niewiarygodne wideo zostało opublikowane na profilu Bielskie Drogi na Facebooku. Całą sytuację zobaczyć można było na ulicy Andersa. Co takiego niecodziennego się tam wydarzyło? Choćby to, że nagle pasami dla pieszych przeszło na drugą stronę ulicy... ogromne stado owiec! Czemu zostały przeprowadzone akurat trasą, na której trzeba było przejść na pasach?

Straszny widok z fermy lisów w Szynkielewie. Zdeformowane łapy, infekcje oczu, brud w klatkachStraszny widok z fermy lisów w Szynkielewie. Zdeformowane łapy, infekcje oczu, brud w klatkachCzytaj dalej

Bielsko-Biała: owce na pasach

Na filmie widzimy, jak kilka osób w towarzystwie paru psów pasterskich podchodzi do przejścia dla pieszych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że towarzyszy im stado owiec. Zwierzęta po usłyszeniu gwizdnięcia posłusznie przechodzą za swoimi pasterzami na pasach, ale także na czerwonym świetle, co wytknęło żartobliwie paru komentujących. Internauci są pod ogromnym wrażeniem tej nietypowej sytuacji, o czym świadczą liczne komentarze.

- Super. Nie pomyślałam, że jeszcze w mieście gdzieś mamy taki widok...

- Po liczbie polubień widać jak tęsknimy za tym klimatem. Miły widok!

- Jestem pod wrażeniem! Niby barany a takie zdyscyplinowane... Szok! Człowieku! Ucz się od zwierząt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Do sieci wyciekło wstrząsające wideo. Mężczyzna gołymi rękoma siłował się z jeleniem, zwierzę było w potrzasku
2. Gigantyczny szczur został wyciągnięty z kanalizacji. Gdy poznali prawdę, zamarli
3. Zarośnięty lakeland terier przeszedł zdumiewającą metamorfozę. Teraz wygląda jak ósmy cud świata

Bielsko-Biała: nagranie z owcami hitem sieci

Skąd pomysł, by owce przeprowadzić akurat przejściem dla pieszych? O tej konkretnej sytuacji nie wiemy wiele, jednak można przypuszczać, że był to tzw. redyk jesienny, czyli uroczysty powrót pasterzy i owiec z wypasu. Data obchodzenia tego zwyczaju jest ruchoma, mogło więc być to właśnie świętowanie ostatnich letnich chwil. Zazwyczaj redyk obchodziło się na terenach górskich, a obecnie jest on kierowany głównie do turystów, jako atrakcja. Być może pasterze z nagrania właśnie w ten sposób przyłączyli się do obchodów tego zwyczaju. Efekt jest jeden - Bielsko-Biała z pewnością zasłynie teraz w sieci. Zobaczcie sami - niecodzienny widok, prawda?

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Szczeniak utknął między metalowym ogrodzeniem. Nagrano przejmującą akcję ratunkową
  4. Właściciele zakochali się w kotce od pierwszego wejrzenia. Urodziła się z plamką w wyjątkowym kształcie
  5. W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia niedźwiedzi polarnych. Wystarczy jedno spojrzenie, by zalać się łzami
  6. Polsat alarmuje. Warto się spieszyć. Ostatni tak swobodny dzień dla podróżnych

źródło: fakt.pl, wikipedia.pl

Następny artykuł