Lis
Źródło: unsplash/Sora Sagano

Wyciekło straszne nagranie z polskiej fermy futrzanej. Łzy same cisną się do oczu

15 Września 2020

Nagranie przedstawiające dramatyczne warunki panujące na polskiej fermie futrzanej nareszcie trafiło do sieci. Aktywiści z Fundacji Międzynarodowego Ruchu Na Rzecz Zwierząt Viva! od wielu lat próbują edukować Polaków na temat sytuacji zwierząt hodowanych na futro, lecz dopiero teraz oczy milionów Polaków zwracają się ku klatkom z więzionymi lisami, norkami i innymi pięknymi stworzeniami o pożądanym okryciu ciała. Wyciskające łzy z oczu wideo nakręcone w Starej Dąbrowie to materiał obowiązkowy dla każdego, kto sprzeciwia się skandalicznemu biznesowi futrzarskiemu.

Nagranie opublikowane 15 września 2020 roku na oficjalnym fanpage'u Fundacji Międzynarodowego Ruchu Na Rzecz Zwierząt Viva! ujawnia kulisy przerażającej sytuacji milionów zwierząt futerkowych w Polsce, która od wielu lat była skutecznie zamiatana pod dywan. W ostatnim czasie kwestia hodowli lisów, norek, jenotów, szynszyl, tchórzy czy jenotów na futra została poruszona w mediach przez środowiska prozwierzęce, aktywistów, ale także czołowych polskich polityków, którzy szukają sposobu na zakończenie produkcji i sprzedaży futer pochodzenia zwierzęcego na terenie Polski. Ostateczna decyzja wciąż nie zapadła.Tymczasem w Internecie nadal pojawiają się szokujące nagrania rzucające światło na okrutne praktyki na fermach w najróżniejszych zakątkach kraju.

Najbardziej niechciany pies w schronisku znalazł bratnią duszę. Ich wspólna historia wzrusza do łezNajbardziej niechciany pies w schronisku znalazł bratnią duszę. Ich wspólna historia wzrusza do łezCzytaj dalej

Skandal futrzany trwa, w sieci pojawiają się kolejne nagrania

Tortury, których doświadczają zwierzęta na fermach futrzanych to temat, który od lat jest poruszany przez aktywistów i miłośników zwierząt. Wielu Polaków świadomie zrezygnowało z noszenia futer, aby nie wspierać tego krwawego biznesu. Jednakże, wydawałoby się, że niektórzy ludzie wciąż nie rozumieją powagi problemu oraz ogromu cierpienia niewinnych zwierząt. Są one głodzone, bite, przetrzymywane w ciasnych warunkach, gdzie nieustannie walczą z innymi osobnikami, a na sam koniec żywcem oskórowywane.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa
Ciągnął ciężko chorego owczarka po asfalcie, zwierzę nie przeżyło. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być większe?

Pracownicy fundacji prozwierzęcej dokładają wszelkich starań, aby pokazać, na czym naprawdę polega biznes futrzany, dlatego wykorzystują swoją platformę do publikowania nigdy wcześniej niepublikowanych filmów, które udało im się nakręcić z ukrycia. Wideo upublicznione dzisiejszego wieczora pochodzi z 18 stycznia i przedstawia głodującego lisa na fermie futrzanej w Starej Dąbrowie. Zwierzę tak bardzo cierpi, że w akcie całkowitej desperacji gryzie pręty klatki, ale także własny ogon. Całymi dniami wyje ze smutku i drapie w podłogę, próbując się wydostać. Jego cierpienie nie jest możliwe do opisania słowami. Podobny los spotyka tysiące innych zwierząt każdego dnia. Na samą myśl łzy same napływają do oczu.

Jak długo zwierzęta futrzane będą musiały znosić horror, zanim w Polsce dojdzie do koniecznych i potrzebnych zmian? Ile jeszcze minie czasu, zanim lobby futrzarskie odpuści? Tego niestety wciąż nie wiadomo.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez przypadek odkryto skarb z okresu II RP. Historia tego miejsca przyprawia o dreszcze
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Poprosiła przechodnia o pieniądze, usłyszała odmowę. Finał historii zaskakuje
  4. Youtuberzy kupili szczeniaka z okazji komunii. Po promocji pseudohodowli ceny psów poszybowały w górę
  5. Golden retriever popisywał się przed tłumem w parku. Właściciel o mało nie schował się pod ziemię ze wstydu, jest wideo
  6. Pani Ewelina wybrała się rekreacyjnie do lasu na grzyby. Przeżyła horror. Panicznie prosiła tylko o jedno

źródło: facebook.com

Następny artykuł