dziecko dręczy kota
Źródło: facebook.com

Porażające nagranie trafiło do sieci, dziecko robiło kotu krzywdę, babcia nagrywała. Ludzie szybko zainterweniowali

12 Września 2020

Nagranie, które pojawiło się na Facebooku pewnej kobiety wywołało olbrzymie poruszenie. Niestety, powody były przykre. Babcia udostępniła filmik, na którym mały chłopiec dręczy kota, a nagrywająca nic sobie z tego nie robi. Zwierzę wygląda na chore i otumanione, a całe wideo sprawia, że serce podchodzi do gardła. Sprawą zajęły się już odpowiednie osoby, jednak nie wiadomo, co uda im się zdziałać.

Nagranie sprawiło, że posypały się setki komentarzy, gniewnych reakcji i udostępnień posta. Babcia dziecka już zorientowała się, że to, co udostępniła nigdy nie powinno się wydarzyć, wideo zniknęło więc już z jej profilu. Jednak sprawa wcale nie ucichła, wręcz przeciwnie. Wypowiedział się między innymi znany w sieci zoopsycholog, a screeny z filmu wciąż krążą po sieci.

Shih tzu w biały dzień zniknął z posesji. Monitoring nakrył złodzieja na gorącym uczynkuShih tzu w biały dzień zniknął z posesji. Monitoring nakrył złodzieja na gorącym uczynkuCzytaj dalej

Nagranie: dziecko znęca się nad kotem

Niestety, takie przypadki wcale nie są rzadkością. Ten jednak został sumiennie udokumentowany i udostępniony w sieci, a jak wiadomo - tam nic nie ginie. Na porażającym nagraniu widzimy małego chłopca, który jak wynika z postu jego babci - próbuje "uśpić" kotkę o imieniu Eliza. Filmik trwa około 3 minuty i ciężko go oglądać. Początkowo dziecko kładzie się na kotku leżącym w zabawkowej kołysce, po czym zaczyna nią energicznie poruszać. Chłopiec cały czas piszczy i krzyczy, z całej siły przechyla kołyskę tak, jakby chciał, by kotka z niej wypadła. Później kładzie się na niej, przygniatając ją bez najmniejszego wyczucia. Zwierzak jest wyraźnie otumaniony, wygląda też na chorego. Nie reaguje na nic, co robi mu dziecko i jest widocznie zrezygnowany. Internauci snują teorie, że być może jest nafaszerowany jakimiś lekami, przyzwyczajony do znęcania lub doznał jakiegoś urazu wewnętrznego.

Dalej na nagraniu widzimy, jak chłopiec wyciąga kota z kołyski i kładzie go na dywanie. Zwierzak wciąż nie protestuje i nie próbuje uciekać. Po chwili dziecko kładzie się na kocie całym ciężarem, przygniata go też za grzbiet i głowę do podłogi. Przez cały ten czas babcia wszystko nagrywa, a z jej ust nie pada ani jedno słowo reprymendy. Zainterweniowała jedynie w momencie, gdy dziecko próbowało przygnieść głowę zwierzęcia krzesłem. Ciężko patrzy się na to, co znosi biedne zwierzę. Nie mieści się w głowie, że dorosła kobieta, zamiast nauczyć dziecko, jak się zachować, na wszystko patrzy bezczynnie, po czym jeszcze chwali się okrucieństwem nieświadomego chłopca w sieci.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Co powiedziałby Twój pies, gdyby potrafił mówić? Oto wideo, które poruszy każdego opiekuna zwierząt
2. Pies podczas pogrzebu nie chciał odejść od trumny swojego pana. Po ceremonii zrobił rzecz, która powaliła wszystkich na kolana

Chłopiec dręczy kota, babcia nagrywa

Pod filmem natychmiast pojawiły się komentarze, z których większość nie nadaje się do cytowania. Wylało się mnóstwo nieprzychylnych słów pod adresem babci, ale i samego dziecka. Wszyscy zaczęli apelować do płockiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, jednak na razie nie pojawiło się oficjalne oświadczenie z ich strony, wiadomo jednak, że zgłoszenie otrzymali i zaczęli działać. Na temat filmu wypowiedział się też popularny zoopsycholog Mieszko Eichelberger, który, choć oczywiście nie poparł zachowania babci, zaapelował, by ograniczyć nienawistne komentarze w kierunku dziecka, które być może jest nieświadome okrucieństwa swoich czynów.

- Winna jest matka, babcia i inni dorośli członkowie rodziny. Dziecko robi to, na co pozwoli mu dorosły - pisanie o “z***********u” czy “u*******u głowy gówniarzowi” są tekstami poniżej wszelkiej godności i żadne nerwy tego nie uzasadniają - czytamy na profilu psychologa.

Ponieważ wideo zniknęło już z profilu kobiety, udostępniamy jedynie kadry z filmiku. Czekamy na rozwój sytuacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziecko dręczy kotafacebook.com

ZOBACZ TAKŻE:

   1. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy
   2. Brakuje jeszcze kilku tysięcy złotych, a zostały ostatnie godziny. Ratujmy Truflę
   3. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
   4. Shih tzu w biały dzień zniknął z posesji. Monitoring nakrył złodzieja na gorącym uczynku
   5. Owczarek niemiecki nie potrafi normalnie przejść przez drzwi. Ma swój własny sposób, jest wideo
   6. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą

źródło: facebbok.com

Następny artykuł