Pies na desce
Źródło: youtube/RTÉ News

Pies przypadkiem zrzucił żelazko z deski do prasowania. Po chwili stało się najgorsze, nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie

10 Listopada 2020

Nagranie pochodzące z domowego monitoringu uchwyciło moment tuż przed tragedią. Dwa psy pozostawione same w domu z nudów szukały sobie zajęcia. Pech chciał, że jeden z nich przypadkiem zrzucił z deski do prasowania włączone żelazko. Finał mógł być tylko jeden.

Nagranie transmitowane podczas amerykańskiego programu informacyjnego wywołało kolosalne poruszenie wśród właścicieli zwierząt domowych. Wideo zostało opublikowane w sieci przez lokalną straż pożarną ku przestrodze. To, co zdarzyło się na filmie, jest wystarczającym powodem, aby opiekunowie psów czy kotów pod żadnym pozorem nie zostawiali włączonego żelazka w zasięgu łapek ciekawskich pupili.

Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniejBezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniejCzytaj dalej

Nagranie z monitoringu przyłapało psa wchodzącego na deskę do prasowania

Dwa psy z Los Alamos w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych zostały same w domu. Pod nieobecność właścicieli zwiedzały każdy kąt i szukały zajęcia, aby spożytkować wolny czas. Na nieszczęście domowników, uwagę jednego z czworonogów przykuła deska do prasowania, na której stało podpięte do prądu żelazko.

Zainteresowany nieznanym urządzeniem kundelek wskoczył na niski stołek i oparł się łapkami o deskę do prasowania. Być może zainteresowało go ciepło wydobywające się z włączonego żelazka? Niestety jego wrodzona ciekawość i chęć do odkrywania świata miała fatalne skutki.

Pies nie był w stanie zapanować nad swoim ciężarem i przypadkowo przewrócił deskę do prasowania, strącając przy tym rozgrzane urządzenie wprost na podłogę. Przerażone zwierzęta od razu rzuciły się do ucieczki w dalszą część pomieszczenia, przyglądając się z nieufnością dokonanemu dziełu destrukcji.

DZISIAJ GRZEJE:1. Lockdown a spacer z psem? Jak wyprowadzać zwierzęta na spacer?
2. Ogromna przesada w "Rolnik szuka żony"? Przekroczono wszystkie granice, widzowie nie mają wątpliwości
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Katastroficzne skutki wypadku

Konsekwencje niewinnej zabawy okazały się tragiczne. Wystraszone czworonogi wkrótce wyczuły zapach topiącego się plastiku. Na domiar złego, okazało się, że ogrzewanie podłogowe było na tyle silne, że elementy żelazka zaczęły się topić. W ciągu zaledwie godziny kąt pokoju stanął w płomieniach!

Zwierzęta nie mogły nikogo zaalarmować, ponieważ właściciele znajdowali się poza domem. Szybko opuściły pokój i udały się do innej części mieszkania. Na szczęście sąsiedzi powiadomili lokalną straż pożarną, która przybyła do domu w samą porę. Nikomu nic się nie stało.

Właściciele zwierząt muszą zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie mogą spotkać ich podopiecznych pod ich nieobecność. Należy pamiętać o tym, żeby zawsze przed wyjściem dokładnie sprawdzić, czy żadne urządzenie, do którego zwierzę mogłoby dosięgnąć, nie jest podpięte pod prąd. Warto również pochować wszystkie ostre przedmioty, którymi milusiński mógłby się potencjalnie zranić.

W ten sposób możemy uniknąć nieszczęśliwego wypadku, który w najgorszym wypadku mógłby skończyć się ciężką chorobą, a nawet śmiercią czworonożnego pupila. Dbajmy o nasze zwierzęta tak jak dbalibyśmy o własne dzieci.

ZOBACZ WIDEO:

Lockdown a spacer z psem? Jak wyprowadzać zwierzęta na spacer?Lockdown a spacer z psem? Jak wyprowadzać zwierzęta na spacer?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zobaczył zdjęcie w telefonie zmarłego właściciela. Jego reakcja wywołuje łzy, niemożliwe
  2. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  3. Nagrał, co husky robią w nocy w łóżku. Odkrył powód, dlaczego się nie wysypia
  4. Aż chce się płakać. Potraktowali żywe zwierzęta jak zabawki, umieszczając je w automacie
  5. Psia ślina złotym środkiem na rany człowieka? Prawda i mity o lizaniu ran przez zwierzaki
  6. Franciszek Pieczka podzielił się ważną refleksją na temat koronawirusa. Jak uwielbiany aktor żyje podczas pandemii?
  7. Nadchodzi rewolucja w McDonald's, restauracja podjęła ostateczną decyzję. Właśnie trwa ostatni etap prac, niedługo świat pozna zupełną nowość

źródła: youtube

Następny artykuł