Rzadkie zwierzę
Źródło: youtube/The Siberian Times

Nagrano rzadkie zwierzę o niespotykanym wyglądzie. Większość ludzi nigdy wcześniej go nie widziała

9 Września 2020

Nagranie opublikowane w sieci wstrząsnęło ludźmi. Nad Morzem Ochockim pojawiło się zwierzę, którego większość świata nigdy wcześniej nie widziała. Rzadki osobnik usiłował nie wyróżniać się z tłumu, jednak było to niemożliwe, wszystko za sprawą jego unikatowego wyglądu. Naukowcy zbadali jego przypadek i niestety nie mają dobrych wieści.

Nagranie autorstwa szanowanego biologa Vladimira Burkanova doprowadziło do ogromnej konsternacji wśród osób zainteresowanych rzadkimi zwierzętami. Kilkusekundowe wideo to prawdziwy fenomen. Narodziny tak rzadkiego osobnika do tej pory wydawały się prawie niemożliwe. Zwierzę o przyciągającym uwagę wyglądzie przyszło na świat niecały miesiąc temu na wyspie Tyuleny na Morzu Ochockim. Jest tak wyjątkowy, że aż nie można się na niego napatrzeć!

Bezbronny cielak tonął podczas huraganu. Nagle stała się niewyobrażalna rzecz, wideo wyciska łzy z oczuBezbronny cielak tonął podczas huraganu. Nagle stała się niewyobrażalna rzecz, wideo wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Zaskakujące nagranie znad Morza Ochockiego

Młode zwierzę zostało przypadkowo zauważone podczas wycieczki biologa ssaków morskich Vladimira Burkanova, należącego do organizacji National Oceanic and Atmospheric Administration. Nie było możliwości, aby je przegapić, ponieważ w znacznym stopniu wyróżniało się z tłumu innych osobników. Rosjanin nie przegapił szansy, aby uwiecznić je na nagraniu. Naukowcy szacuje się, że szanse narodzin tak niezwykłego zwierzęcia wynoszą zwykle 1 na 100 000. Cóż za istota pojawiła się w lodowatej okolicy?

DZISIAJ GRZEJE: Kundelek płakał przy każdym dotyku. Nagrano pierwszy raz, gdy ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
2. Pies przyszedł na grób swojej pani. Po chwili wydarzyło się niebywałe, nagranie wzrusza do łez

Była to ruda foka! Trzeba przyznać, że w tłumie osobników o czarnym umaszczeniu, jasnorudy ssak morski rzuca się na pierwszy plan i robi wielkie wrażenie.

- To szczenię wygląda na dobrze nakarmione i jest bardzo aktywne, więc jego matka najwyraźniej dała mu dużo mleka. Inne foki patrzą na nią w niepokojący sposób. Coś jest z tym nie tak, ale zwierzę nie jest ścigane ani gryzione - napisał.

Naukowiec ma nadzieję, że foka zostanie ze swoją kolonią, lecz istnieje duże ryzyko odrzucenia młodego osobnika przez resztę zwierząt. Kilka lat temu zdarzył się podobny incydent w przypadku innej foki o imieniu Nafanya.

Odmienny kolor to niekoniecznie dobry omen

Naukowcy, którzy dowiedzieli się o odkryciu biologa wyrazili niepokój o los rzadko spotykanej foki. Unikatowy wygląd zwierzęcia jest oznaką poważnych komplikacji zdrowotnych. Wszystkie zarejestrowane zwierzęta z częściowym lub pełnym albinizmem cierpią na słaby wzrok. Foka nie jest wyjątkiem, dlatego znajdzie się pod opieką biologów, którzy zapewnią jej bezpieczeństwo.

- Szanse na osiągnięcie dojrzałości i rozmnażanie ma niskie lub ujemne - powiedział Vladimir Burkanov, który ma imponującą wiedzę na temat dziko żyjących fok dzięki długoletnim obserwacjom tego gatunku.

Ostatnimi czasy odnotowano jeden przypadek dorosłej foki, która jest częściowym albinosem. Widziana była w nowojorskiej Severo-Zapadnoe na Wyspie Beringa, jednak nie brała udziału w procesie reprodukcji.

- Być może jest to pierwszy udokumentowany przypadek przeżycia foki północnej o nietypowym kolorze do dorosłości - powiedział biolog.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy
  2. Dlaczego pies wymiotuje? Podpowiadamy, jak rozpoznać przyczynę i pomóc zwierzakowi
  3. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  4. Shih tzu w biały dzień zniknął z posesji. Monitoring nakrył złodzieja na gorącym uczynku
  5. Owczarek niemiecki nie potrafi normalnie przejść przez drzwi. Ma swój własny sposób, jest wideo
  6. Pracował w ogródku, nagle spojrzał w krzak i zamarł. Mówi o nim cała Polska

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł