kobieta znęca sie nad psem
Źródło: facebook.com/OTOZ Animals Inspektorat w Warszawie

Porażające nagranie trafiło do sieci. Kobieta znęcała się nad psem na oczach dzieci

6 Września 2020

Nagranie trafiło najpierw na skrzynkę mailową warszawskiego inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Na wideo widzimy kobietę okładającą pięściami psa, którego chwilę wcześniej włożyła do samochodu. Cierpieniom zwierzaka muszą przyglądać się bezradne wobec agresji swojej matki dzieci. Jej zachowanie zszokowało nawet bardzo doświadczonych wolontariuszy fundacji.

Nagranie jest bardzo brutalne. Ciężko zrozumieć sytuację, która została na nim uchwycona. Kobieta biła psa nie przejmując się tym, że całe zajście obserwują jej dzieci. Gdyby nie została przyłapana przez sąsiadów, którzy przekazali film organizacji, cierpienia zwierzaka mogłyby dalej trwać. Interwencja podjęta przez wolontariuszy była jedną z najcięższych w ich karierze. Choć każdy z nich widział setki przykładów przemocy wobec zwierząt, jak i rażące przypadki zaniedbania czworonogów, rzadko kiedy mieli do czynienia z taką ilością nieuzasadnionej agresji i znęcania się nad bezbronną, zastraszoną istotą.

Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powódWolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powódCzytaj dalej

Nagranie nie ukazuje ogromu cierpień zwierzęcia

Jak wynika z relacji pracowników OTOZu, sytuacja z filmu nie jest jedynym przykładem przemocy jakiej codziennie doświadczał pies. Podkreślają oni, że roczna suczka w typie amstaffa jest wyjątkowo pozytywnie nastawiona do ludzi i łagodna. Nawet to, czego doświadczała z rąk swojej byłej właścicielki nie złamało jej przywiązania do ludzi. Sprawczyni twierdzi jednak, że nie mogła poradzić sobie ze sprawiającym problemy zwierzęciem.

- Inspektorzy, którzy byli obecni na miejscu, przez kilka dni nie mogli uwierzyć, że matka zgotowała psu i dzieciom takie piekło. Matka notorycznie znęcała się nad psem, tłumacząc, że kompletnie sobie z nim nie radzi. - czytamy w relacji zamieszczonej na Facebooku.

Ciężko uwierzyć tłumaczeniom kobiety. Nawet jeśli pies zachowywał się w nieodpowiedni sposób odpowiedzią nie powinna być agresja, a raczej wspólna praca nad korektą niepożądanych zachowań. Wersja OTOZu przeczy tej zaprezentowanej przez byłą właścicielkę czworonoga.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wolontariusze zdradzili sekrety schronisk. Skandal w Radysach to dopiero początek
2. Pies przyszedł na grób swojej pani. Po chwili wydarzyło się niebywałe, nagranie wzrusza do łez

- Pies zamykany był w domu w ciasnej klatce, znęcano się nad nim fizycznie i psychicznie. Gdyby nie nagranie, które otrzymaliśmy drogą e-mail, koszmar psa trwałby latami. Nedi - roczna suczka w typie amstaffa ma bardzo łagodne usposobienie. Jest bardzo spokojna i łagodna, stąd nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego właścicielka regularnie się nad nią znęcała - czytam w dalszej części posta.

"Gdyby nie nagranie koszmar psa trwałby latami"

Suczka została odebrana kobiecie. O sprawie znęcania się nad zwierzęciem poinformowano policję. Metodom wychowawczym matki dwójki dzieci przyjrzy się z kolei Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Możemy jedynie spekulować na temat tego, jak sprawczyni przemocy wobec psa traktuje swoje dzieci. OTOZ przejął opiekę nad psem na bazie zrzeczenia się praw do niego. Nedi przebywa obecnie w domu tymczasowym prowadzonym przez pracowników fundacji. Pies trafi do adopcji, oby znalazł dom, w którym będzie otoczony opieką i nie doświadczy nigdy więcej przemocy.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy
  2. Dlaczego pies wymiotuje? Podpowiadamy, jak rozpoznać przyczynę i pomóc zwierzakowi
  3. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówić
  6. Zamykają, klamka zapadła. Setki Polaków będzie wściekłych

źródło: facebook.com/OTOZ Animals Inspektorat w Warszawie

Następny artykuł