Swiatzwierzat.pl
Drapieżnik

Fot. Abhinav Gupta/Twitter

Na fotografii kryje się groźny drapieżnik. Tylko nielicznym osobom udaje się go wypatrzeć

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Podczas podróży przez pasmo górskie Arawali w Indiach fotograf-amator Abhinav Gupta postanowił wykonać kilka pamiątkowych fotografii. Dopiero po powrocie do domu, kiedy przeglądał ujęcia, spostrzegł, że przez przypadek udało mu się uwiecznić wyjątkowo groźnego drapieżnika. Czy jesteś w stanie go rozpoznać?

Chociaż na pierwszy rzut oka na poniższym zdjęciu nie widać niczego zaskakującego, zapewniamy, że wśród zarośli zakamuflowany jest pewien majestatyczny drapieżnik. Czy potrafisz go dostrzec?

Na tym zdjęciu znajduje się drapieżnik. Widzisz go?

Wielu internautów podjęło wyzwanie rzucone przez 34-letniego fotografa, ale niestety większość z nich poniosła sromotną porażkę. Teraz czas na Twoją kolej!

Wytęż wzrok i spróbuj swoich sił w tym arcytrudnym teście na spostrzegawczość. Uprzedzamy, tylko nielicznym udaje się zlokalizować go w ciągu minuty.

null

Czy już wiesz, jakie zwierzę ukryło się na wzgórzu sfotografowanym przez podróżnika? Jeśli nie, to mamy dla Ciebie pewną podpowiedź - przypatrz się prawemu górnemu rogowi.

Mamy nadzieję, że teraz widzisz, co za piękne stworzenie poluje pośród pomarańczowych traw. Jeśli wciąż Ci się nie udało, to spieszymy z rozwiązaniem zagadki.

Rozbłysk

Tajemnicze zjawisko nad Szczecinem. Wszyscy przecierają oczy ze zdziwienia, winowajcą okazała się kuna

CZYTAJ DALEJ

Rozwiązanie testu

Na zdjęciu ukrył się lampart plamisty. Dzięki swojemu cętkowanemu umaszczeniu jest w stanie z doskonale wtopić się w otoczenie i tym samym upolować niczego niepodejrzewającą ofiarę.

Zwierzęta te są czwartymi pod względem wielkości kotami świata. Występują w całej Afryce, z wyjątkiem pustyń, oraz w południowej i środkowej Azji. Zazwyczaj zamieszkują wilgotne lasy i suchą sawannę, tereny górzyste i równiny.

null
null

fot. Twitter/Abhinav Gupta

Rzeczywiście, prawdopodobnie niejeden turysta nie zauważyłby go, będąc na miejscu Gupty. Bez przybliżenia zdjęcia jest praktycznie niewidzialny!

Czy naturalny kamuflaż lamparta wystawił na próbę Twoją spostrzegawczość? A jeśli poradziłeś sobie z tym zadaniem bez najmniejszego problemu, to spróbuj swoich sił w tej grafice z iluzją optyczną. Koniecznie podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >