myszojeleń w warszawie
Źródło: wikimedia.commons.org/Vassil

Warszawskie zoo pochwaliło się nowym mieszkańcem. Przeuroczy myszojeleń dostał piękne imię

5 Listopada 2020

Myszojeleń, a właściwie kanczyl jawajski trafił do Warszawy z ogrodu w szwajcarskim Brnie. Zamieszkał w Ptaszarni, władze placówki liczą na to, że doskonale dogada się z jej dotychczasowymi lokatorami. Sądząc z udostępnionego przez zoo nagrania, pozostali mieszkańcy powitają go z otwartymi ramionami.

Myszojeleń to nazwa nadana zwierzakowi przez internautów, doskonale przyjęła się jednak w potocznym języku. Trzeba przyznać, że dość dobrze opisuje ten gatunek. Najmniejszy ssak kopytny świata robi wrażenie. Warto zobaczyć go na żywo gdy ma się ku temu sposobność, to jeden z najrzadszych gatunków świata. Obserwujemy je w stanie naturalnym na tyle sporadycznie, że mamy problemy z oszacowaniem ich populacji.

Niemowlę próbuje raczkować. Wtedy znikąd pojawią się Jack Russell terrier i robi coś niezwykłegoNiemowlę próbuje raczkować. Wtedy znikąd pojawią się Jack Russell terrier i robi coś niezwykłegoCzytaj dalej

Myszojeleń zawitał w warszawskim zoo

Najmniejszy ssak kopytny świata waży niespełna 2 kilogramy. Zachwyca swoją urodą oraz filigranową posturą. Do niedawna uważano go za gatunek będący na skraju wymarcia. Obecnie naukowcy odkrywają jego nowe siedliska.

- Kanczyle zalicza się do najmniejszych ssaków kopytnych świata. Kanczyl jawajski waży zaledwie 1,5 – 2 kg, a jego kończyny mają średnicę porównywalną do średnicy ołówka. (…) Ze względu na niewystarczającą ilość danych i trudności zaobserwowania tego gatunku w naturze, posiada on kategorię – DD (Data Deficient) w Czerwonej Księdze IUCN - piszą pracownicy Zoo na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego pies wszystko liże? Wyjaśniamy powody nietypowego nawyku
2. Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych
3. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"

Urocze wideo z zoo

Zwierzak, który trafił do stołecznego ogrodu zoologicznego, otrzymał wdzięczne imię Arnold. Na poniższym nagraniu możemy podziwiać jego pierwsze spotkanie z jednym ze współlokatorów. Wieloszpon rdzawogrzbietym przypatrywał mu się z ogromnym zainteresowaniem, jednak zachowywał bezpieczny dystans.

Myszojelenie są bardzo pokojowymi zwierzakami, posiadają jednak bardzo ciekawą strategię obrony przed drapieżnikami. Przestraszone zaczynają głośno szlochać, a ich kopyta wybijają o ziemię bardzo szybki rytm. Uderzają w tempie nawet do 7 uderzeń na sekundę. Te zwierzaki są naprawdę fascynujące!

ZOBACZ FILM:

Dlaczego pies na mnie siada? 5 przyczyn, powinieneś znać prawdęDlaczego pies na mnie siada? 5 przyczyn, powinieneś znać prawdęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego
  4. Adoptował ciężarną suczkę pitbulla. Nie mógł uwierzyć, gdy zaczęła rodzić
  5. Rząd podjął decyzję. Chcą zabić 17 milionów norek
  6. Wspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudem
  7. Nie istnieje szybsze i pyszniejsze ciasto czekoladowe, wystarczy wymieszać kilka składników. Niebo na talerzu, rodzina oniemieje

źródło: wprost.pl

Następny artykuł