kot i mysz
Źródło: youtube.com/ Tonight's Entertainment

Kot goni mysz, jednak po chwili gryzoń robi najbardziej niespodziewaną rzecz. Wideo rozkłada na łopatki

8 Listopada 2020

Myszy i koty są postrzegane jako ofiary i bezwzględne drapieżniki. W kulturze znajdziemy setki nawiązań do tej występującej w naturze relacji. Czołowym z nich jest animacja "Tom i Jerry". W tym wypadku zwierzaki postanowiły odegrać znane z niej sceny w rzeczywistości.

Mysz z filmiku wydaje się w ogóle nie bać leżącego obok kota. Choć mruczki mają opinię niezrównanych myśliwych, którzy potrafią wychwycić najcichszy szmer i dostrzec drobną ofiarę z wielu metrów, ten widoczny na filmie wydaje się przeczyć tej reputacji. Zwierzak prawie nie reagował na mysz, która praktycznie na niego weszła. Nie wykazywał wobec niej żadnej agresji ani morderczych instynktów.

Dlaczego pies chrapie? Przyczyny i zapobieganie nieprzyjemnemu nawykowiDlaczego pies chrapie? Przyczyny i zapobieganie nieprzyjemnemu nawykowiCzytaj dalej

Mysz bawiła się z kotem

Sytuacja uwieczniona w tym filmiku jest dość niecodzienna. Polowanie na mniejsze ssaki i ptaki stanowi dla wielu kotów nie tylko konieczność, lecz także dużą przyjemność. Badacze dowiedli, że w wielu wypadkach nawet najedzony zwierzak będzie łowił inne zwierzęta, ponieważ pogoń za nimi i łapanie ich sprawiają mu ogromną przyjemność i satysfakcję.

Nawet podczas zabaw z człowiekiem, kot ma najwięcej frajdy z gier imitujących zachowania przydatne w trakcie polowań. O ile psa możemy oduczyć pogoni i zjadania za innymi gatunkami zwierząt, mruczek nigdy nie pozbędzie się swojego instynktu łowieckiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bezdomny pies ocalił 25-latkę przed atakiem bandytów. Turystka odwdzięczyła mu się w cudowny sposób
2. Sesja narzeczeńska u Pawła z "Rolnik szuka żony". Zakochani z Baśkami w tle
3. Właściciele pobledli, gdy zobaczyli nowo narodzone kocięta. Ich unikalny wygląd robi piorunujące wrażenie

Zabawa w kotka i myszkę

Mysz nic sobie nie robiła z faktu, że tuż obok niej znajdował się zwierzak wprost stworzony do polowań na gryzonie. Koty zostały udomowione na tyle niedawno, że tak naprawdę świetnie poradziłyby sobie bez nas. Do naszych czasów zachowały pełen łańcuch łowiecki, czyli schemat pozwalający na efektywne polowanie. Składa się on z takich elementów jak obserwacja ofiary, zakradanie się do niej, pościg, chwycenie jej i rozszarpanie.

Na wideo nie zobaczymy jednak ani jednej z tych rzeczy. Być może mysz miała szczęście i trafiła na kociego pacyfistę, lub mruczka tak leniwego, że nie chciało mu się wchodzić z nią w interakcje. Gdy ją napotkał, okrążył ją szerokim łukiem, by przysiąść na chodniku. Gryzoń był w takim szoku, że aż podbiegł do kota, by upewnić się, że wzrok go nie myli. To trzeba zobaczyć na własne oczy.

ZOBACZ WIDEO:

Golden retriever był bardzo otyły. Właściciel uznał, że nadaje się tylko do uśpieniaGolden retriever był bardzo otyły. Właściciel uznał, że nadaje się tylko do uśpieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Golden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalny
  4. Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?
  5. Przechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późno
  6. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
  7. Jasiek Kuron ma najlepszy patent na kultowego Coleslawa. Robi go z dwóch rodzajów kapusty

źródło: youtube.com

Następny artykuł