mysliwy w areszcie
Źródło: swiatzwierzat

Wysiadł z samochodu i zaczął strzelać. Myśliwy odpowie za zabójstwo 16-letniego ucznia w szkolnym sadzie

6 Listopada 2020

Myśliwi od lat próbują przekonać opinię publiczną, że łowiectwo jest bezpieczne. Często słyszy się też narzekania na to, że trudno o broń, a polowania obwarowane są licznymi restrykcjami. Przeciwnicy hobbystycznego łowiectwa zyskali właśnie kolejny argument za dalszymi ograniczeniami.

Myśliwi powinni przed oddaniem strzału zidentyfikować cel. Biorąc zwierzę na muszkę, są zobowiązani do określenia jego gatunku. Z przestrzeganiem tego przepisu są jednak pewne problemy, w wielu wypadkach dochodzi do nieprawidłowego rozpoznania, które, tak jak w tym wypadku kończy się tragicznie. 51-letni mężczyzna zatrzymał się na drodze, po czym oddał strzał w kierunku przykucniętego 16-latka.

Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"Czytaj dalej

Myśliwy zastrzelił 16-latka

Do tragedii doszło 1 listopada tego roku. Mężczyzna wraz z przyjacielem jechali na polowanie. Chłopiec wraz z kolegami wyszli z położonego obok szkoły akademika, by nazbierać jabłek w położonym tuz obok sadzie. Nagle zobaczyli światła zbliżającego się samochodu. Bojąc się, że wychowy nakryją ich na samowolnym opuszczeniu budynku, uczniowie przykucnęli pomiędzy drzewami. Auto zatrzymało się, po czym padł strzał.

Myśliwy trafił 16-letniego ucznia technikum ogrodniczego w Kluczkowicach. Chłopiec był obywatelem Kazachstanu. Postrzał okazał się być śmiertelny. Mimo że nauczyciele od razu przystąpili do reanimacji, obrażenia były zbyt rozległe. Pocisk uszkodził nerkę, wątrobę i płuca chłopca. Nastolatek zmarł na miejscu.

Dwójka myśliwych nie udzieliła mu pomocy. Sprawcy próbowali zbiec z miejsca zdarzenia. Szybko jednak zostali zatrzymani przez policję. Prokuratura postawiła obu mężczyznom poważne zarzuty.

- To 51-letni myśliwy Dariusz Ch. oddał z broni myśliwskiej strzał w kierunku małoletniego. Godził się na to, że cel może być człowiekiem - informuje Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Mężczyzna nie zgodził się z kwalifikacją czynu jako zabójstwa. Złożył obszerne wyjaśnienia, których treść, ze względu na prowadzone śledztwo nie została na razie upubliczniona. Przyznał się jednak do zastrzelenia nastolatka.

DZISIAJ GRZEJE:1. Pies zaatakował małego chłopca. Kilka sekund później dzieje się coś niebywałego
2. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
3. Koty dla alergików. 5 najlepszych ras, które nie wywołają uczulenia

Myśliwemu grozi dożywocie

Myśliwemu, który oddał strzał, grozi od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Zarzuty usłyszał także jego 41-letni kolega. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

- Jest podejrzany o przestępstwo nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu 16-latkowi, który znajdował się w zagrożeniu życia - dodała prokurator Agnieszka Kępka.

Dodatkowo zarzuca się mu utrudnianie śledztwa. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 5 lat więzienia. Jak na razie przebywa jednak na wolności. Zastosowano jednak dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 2 tysięcy złotych.

Obecnie śledczy weryfikują wersję myśliwych. Starają się poznać wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Mała kotka podchodzi do wielkiego husky. Po chwili robi najsłodszą rzecz na świecieMała kotka podchodzi do wielkiego husky. Po chwili robi najsłodszą rzecz na świecieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Nowe, drakońskie kary za brak maseczki. Prezydent Andrzej Duda zadecydował
  3. Przygarnęła dzikiego lwa, zdjęcia zwierzęcia i jej córki wywołują dreszcze. "Nie do wiary, jacy byliśmy głupi"
  4. Na 30 metrach kwadratowych mieszkały 164 psy. Szczegóły są porażające
  5. Matka z córką usłyszały piszczenie ze śmietnika. Zajrzały do środka i potwierdziły się najgorsze obawy
  6. Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu "Daleko od noszy"
  7. Dużo łatwiejszy przepis na gołąbki robione inaczej. Można złapać się za głowę, tak smakują

źródło: tvn24.pl

Następny artykuł