myśliwy w lesie
Źródło: pixabay.com/jackmac34

Myśliwy z Holandii przypadkowo postrzelił kobietę pod Wieluniem. Kolejna tragiczna pomyłka na polowaniu

6 Października 2020

Myśliwi z całej Europy zjeżdżają do Polski by brać udział w polowaniach. Dzieje się tak za sprawą dość wysokich limitów na odstrzał zwierząt różnych gatunków, szczególnie dzików i ptaków. Lobbyści przekonują, że ich rzemiosło jest bezpieczne, narzekają na nadmierną ilość regulacji, jednak regularnie w mediach pojawiają się doniesienia o kolejnych przypadkowych postrzałach.

Myśliwy pochodzący z Holandii znajduje się obecnie w policyjnym areszcie. Śledczy zabezpieczyli jego broń oraz wykonali badania balistyczne. Mężczyzna złożył już wyjaśnienia. Na polowaniu z jego udziałem miało dojść do kolejnej tragicznej pomyłki. W ostatnim czasie łowczy pomyłkowo zastrzelili wartego setki tysięcy złotych konia oraz psa. Wcześniej ich ofiarą padł między innymi żubr, którego strzelec miał pomylić z dzikiem. Co roku tysiące ptaków chronionych gatunków traci życie, w wyniku omyłkowego odstrzału.

Szczęśliwy podzielił się zdjęciem adoptowanego pitbulla. Niedługo potem do jego drzwi zapukała policjaSzczęśliwy podzielił się zdjęciem adoptowanego pitbulla. Niedługo potem do jego drzwi zapukała policjaCzytaj dalej

Myśliwy przez pomyłkę postrzelił kobietę

Wiele organizacji apeluje o ograniczenie polowań oraz lepsze ich zabezpieczenie i kontrole. Zdarzały się przypadki, że ich uczestnicy byli nietrzeźwi. Ekolodzy otwarcie mówią o ogromnych stratach, jakie wyrządzają polowania lokalnym ekosystemom. Rzadko kiedy jednak dochodzi do tak absurdalnych sytuacji. Kobieta, którą postrzelił 60-letni obywatel Niderlandów znajdowała się w samochodzie, zaparkowanym na leśnej drodze. Siedząca za kierownicą kobieta nie mogła więc paść ofiarą zwykłej pomyłki. Śledczy starają się ustalić, czy możliwe jest, że pocisk, którym została trafiona zrykoszetował, lub czy myśliwy starał się trafić w cel znajdujący się na jednej linii z jej pojazdem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mała dziewczynka głaszcze ogromnego dobermana. Pies szybko stracił cierpliwość, jest wideo
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Wyciągnął rękę, żeby pogłaskać małego yorka. Nie wiedział z kim zadarł, jest wideo

Myśliwy był trzeźwy

Śledczym udało się ustalić, że wszyscy uczestnicy polowania byli trzeźwi. Postrzelona 46-letnia kobieta musiała zostać przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Jej stan określano jako poważny, dlatego wymagała natychmiastowego leczenia. Fakt, że regularnie dochodzi do przypadków takich jak ten kładzie się cieniem na dyskusji o uprawnieniach myśliwych. Niedawno w sejmie procedowano projekt ustawy zakazującej udziału dzieci w polowaniach. Myśliwi zapewniali wtedy, że będą one bezpieczne, a przebywanie w środowisku naturalnym stanowi dla nich cenną lekcję. Z ich argumentami nie zgadzały się organizacje działające na rzeczy ochrony praw zwierząt oraz psychologowie, krytycznie nastawieni do ich opinii o tym, co dziecko może wynieść z takiej "przygody". Tragiczny wypadek z udziałem kobiety jest dowodem na to, że aktywiści mają słuszne obawy względem współczesnych praktyk stosowanych przez myśliwych oraz środków bezpieczeństwa na polowaniach.

Mężczyzna okrutnie ukarał psa za wykopanie dziury w ogrodzie. Biedactwo zostało kalekąMężczyzna okrutnie ukarał psa za wykopanie dziury w ogrodzie. Biedactwo zostało kalekąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia
  2. Wychudzony kotek śledził kobietę w drodze do domu. Nie chciał odejść, zrobiła jedyną słuszną rzecz
  3. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja
  4. Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne
  5. PILNE: Policjanci z ważnym apelem. Chodzi o Kamila S. i pumę Nubię
  6. Dantejskie sceny w niemal całej Polsce, żywioł uderzył z gigantyczną mocą. Ponad 36 tysięcy osób poszkodowanych

źródło: farmer.pl

Następny artykuł