KOŃ
Źródło: pixabay/WenPhotos

Wycieczka do Morskiego Oka. Idziesz pieszo czy korzystasz z koni i przewoźników?

28 Maja 2020

Konie wożące turystów do Morskiego Oka od lat budzą sporo kontrowersji. Fasiągi pokonują trasę około 7 kilometrów w górę lub w dół, często w nienajlepszych warunkach atmosferycznych. Konie bywają padnięte i zamęczone, często do granic możliwości. Czy konie powinny wozić turystów do Morskiego Oka? Czy wszyscy powinni chodzić na piechotę?

Niedawno konie powróciły na szlak do Morskiego Oka po ponad dwumiesięcznej przerwie w pracy związanej z koronawirusem. Decyzja ta nie spodobała się wielu turystom i aktywistom, którzy od lat walczą o wycofanie fasiągów z tatrzańskich szlaków. Zwierzęta padają z wycieńczenia, nie mają sił pokonywać trasę w tę i z powrotem. Choć większość turystów pokonuje trasę pieszo, to w sezonie wakacyjnym konie nie narzekają na brak pracy. Czy konie powinny kursować na szlaku, a może władze Parku powinny zaprzestać tego typu działaniom?

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

MORSKIE OKOMorskie Oko/Tatry
pixabay/PRZEMKO

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy zobaczyła, co kot codziennie przynosi do domu, osłupiała. Musiała szybko zareagować
  2. Konie wróciły na szlak nad Morskie Oko. Słuszna decyzja?
  3. Pitbull i husky doczekali się dziecka. Maluch wygląda spektakularnie, słodycz sama w sobie
  4. Buldog został przyłapany na oglądaniu telewizji. Reakcja psa na straszną scenę zaskakuję
  5. Mały kotek podszedł do wielkiego pitbulla. Reakcja psa wprawia w osłupienie
  6. Porzucili kota w 30-stopniowym upale. Zwierzę nie miało szans

Następny artykuł