Morderca psów został zatrzymany
Źródło: pexels/Phil_kr

"Morderca psów" po dekadzie został złapany. Niewyobrażalne, co działo się w jego domu

17 Września 2020

"Morderca psów" - tak został okrzyknięty pewien mężczyzna, który przez ponad 10 lat dla własnej przyjemności rozmnażał czworonogi, a następnie je zabijał i sprzedawał na mięso. Policja wpadła na jego ślad po długich poszukiwaniach i przeprowadziła interwencję na terenie posiadłości w Mexico City. Podczas interwencji odnaleziono 25 żywych psów, które wkrótce miał spotkać straszliwy los.

Morderca psów, nazywany po hiszpańsku „El Mata Perros” został zatrzymany przez funkcjonariuszy meksykańskiego oddziału policji. Mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież oraz śmierć dziesiątek zwierząt, które były hodowane i zabijane w jego mieszkaniu. Horror niewinnych czworonogów trwał przez ponad 10 lat, lecz nikt przez ten czas nie poczynił odpowiednich kroków, aby zakończyć jego działalność przestępczą. Sprawcy grozi wysoka kara. Policji udało się uratować resztę przetrzymywanych zwierząt.

Zobaczyła małą kuleczką na ziemi. Po chwili wiedziała, że nie opuści szczeniakaZobaczyła małą kuleczką na ziemi. Po chwili wiedziała, że nie opuści szczeniakaCzytaj dalej

Morderca został zatrzymany

Około 50-letni Cesar N. mieszkał przy ulicy Bellini 51 w dzielnicy Ex Hipódromo de Peralvillo. Przez blisko dekadę dopuszczał się krwawych mordów na szczeniętach i dorosłych psach, nikt nie był w stanie go powstrzymać. W środę rano pracownicy Biura Prokuratora ds. Badania Przestępstw Środowiskowych i Spraw Ochrony Miast (FIDAMPU) Prokuratury Generalnej (FGJ) w Meksyku dostali nakaz przeszukania wspomnianej nieruchomości. Personelowi z Prokuratury ds. Zarządzania Środowiskowego i Terytorialnego (PAOT) udało się ostatecznie uratować 25 psów, które zostały porzucone na terenie budynku. Na miejscu odnaleziono 14 samców oraz 13 samic psów, które rzekomo były wykorzystywane do rozmnażania. Zwierzęta zostały przetransportowane do tymczasowego schroniska, gdzie zostaną poddane ocenie weterynarzy i odpowiedniemu leczeniu.

- We wstępnej ocenie lekarskiej przeprowadzonej przez lekarzy weterynarii PAOT psie okazy mają słabe schorzenia, z problemami pasożytniczymi na skórze, otarciami i łysieniem, a ponadto są w przeludnionych warunkach i bez środków higienicznych - podała agencja w opublikowanym raporcie.

O działaniach mordercy psów wiedzieli sąsiedzi

DZISIAJ GRZEJE: 1. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet
3. Co czują psy, gdy wyznajemy im miłość? Naukowcy wreszcie rozwiązali zagadkę

Okoliczni mieszkańcy potępiają bestialskie czyny mężczyzny. Zdaniem niektórych sąsiadów, nikt nie wiedział, co dokładnie dzieje się za zamkniętymi drzwiami jego domu, choć ze środka wydobywał się paskudny odór zgniłego mięsa. Co zaskakujące, inne osoby wypowiadające się w sprawie mężczyzny przyznały, że miały świadomość na temat skandalicznych warunków wewnątrz jego mieszkania.

- Ten człowiek jest bardzo agresywny w stosunku do wszystkich tutaj, ma około 30 psów w strasznych warunkach. Zapach, który wydobywa się z jego domu, jest nie do zniesienia, może to przez wszystkie zdechłe psy, które już tam przechował - skomentował jeden z mieszkańców.

- Zawsze wiedzieliśmy, że 'El Mata Perros' kupuje szczenięta lub kradnie je z ulicy; Hoduje je wiele razy, a następnie sprzedaje młode na rynkach. Zabija inne psy, a resztę karmi tym samym mięsem; innym razem sprzedaje swoje mięso - kontynuowali inni sąsiedzi.

Cesar N. w biurze burmistrza Cuauhtémoc został przedstawiony Ministerstwu Publicznemu. Grozi mu kara pozbawienia wolności za długoletnie znęcanie się nad zwierzętami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia
  2. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  3. Słodki ciężar. Radosław Majdan udowodnił, że kilogramy nie mają znaczenia
  4. 10-latek wyszedł na spacer z psem, wrócił do domu z granatem. Szybka reakcja matki i babci
  5. Wyszła z psem na spacer, znalazła ogromnego grzyba. Zdjęcia kani wprawiają w osłupienie
  6. Szykuje się skandal? Tajemnicza posada Kingi Dudy przy ojcu. Zwiedziła niemal cały świat i wróciła do Polski

Źrodło: elsoldemexico.com, ladyfreethinker.org

Następny artykuł