mops w windzie
Źródło: instagram.com/sonyakrayz

Jej mopsy miały problemy z wchodzeniem po schodach. Wybudowała im psią windę, psy wyglądają na zachwycone

7 Sierpnia 2020

Mopsy to małe pocieszne psiaki o płaskich pyszczkach i krótkich łapkach. Ze względu na specyfikę tej rasy z wiekiem jej przedstawiciele miewają wiele problemów. Zwierzaki te, nawet w młodym wieku mają trudności z podejmowaniem wysiłku. Budowa ich mordki utrudnia im oddychanie. Należące do mieszkanki Nowego Orleanu czworonogi uwielbiały towarzyszyć jej w położonej na piętrze jej domu sypialni. Ostatnio jednak wspinaczka po schodach stała się dla nich dużym przedsięwzięciem. Kobieta wpadła na pomysł, jak ułatwić im życie.

Mopsy to psy, które wymagają od właścicieli wiele miłości. To kochające, łagodne maluchy o zabawnej fizjonomii. Wiele osób decydując się na kupno psa zapomina jednak, że to rasa wyhodowana sztucznie przez człowieka, przez co zmaga się z wieloma zdrowotnymi problemami. Wiele fundacji i osób zaangażowanych w hodowle psów postuluje o zakaz rozmnażania tej rasy. Ich zdaniem, ryzyko wystąpienia u niej chorób i krótka przewidywana długość życia sprawiają, że proces ten jest nieetyczny. Jeżeli podobają nam się takie pieski, dużo lepiej zrobimy adoptując je ze schroniska lub od wolontariuszy prowadzących domy tymczasowe.

Labrador urodził się z 6 łapkami. Chłopiec, który był prześladowany przez innych pokochał go od pierwszego wejrzenia, dał mu szansęLabrador urodził się z 6 łapkami. Chłopiec, który był prześladowany przez innych pokochał go od pierwszego wejrzenia, dał mu szansęCzytaj dalej

Mopsy zaczęły mieć problemy z pokonaniem schodów

Sonya Karimi pracuję jako terapeutka zajęciowa i rehabilitantka. W pracy wielokrotnie widziała ludzi zmagających się z niepełnosprawnościami. Gdy adoptowała 10-letniego mopsa, który niedawno zerwał więzadło postanowiła zaadaptować rozwiązanie znane z jej miejsca pracy na domowe warunki.

- W pracy wielokrotnie widziałam, jak ludziom z niepełnosprawnością przydają się windy umieszczone wzdłuż schodów. Byłam zaskoczona, kiedy okazało się, że nie ma czegoś takiego dla psów. A przecież w sklepach jest tyle produktów dla zwierząt domowych! Pomyślałam, że w takim razie sama muszę stworzyć coś, z czego będą korzystać moje psy – opowiada właścicielka psów portalowi Daily Mail.

Od razu wzięła się do pracy. Skonstruowała drewniany podest, otoczony niskimi ściankami, chroniącymi psiaka przed wypadnięciem z "kabiny" windy. Pies musi jedynie wejść do środka, wtedy opiekunka naciska przycisk uruchamiający podnośnik windy. Budowa mechanizmu trwała 3 miesiące. W przedsięwzięcie zaangażowali się także narzeczony kobiety oraz jego rodzice.

DZISIAJ GRZEJE:1. Mężczyzna złapał wyrzuconego na plażę rekina za ogon. Dramatyczne sceny nagrała kamera
2. Szczeniak wygląda jak połączenie kota i psa. Internauci zastanawiają się nad rasą, my już wiemy

Psy są zachwycone nowym sprzętem

Wszystkie 4 mopsy kobiety pokochały dźwig skonstruowany przez ich panią. Szybko okazało się, że 3 starsze zwierzaki zyskały na jego pojawieniu się bardzo wiele. Najmłodszy z nich mimo, że nie ma problemów z poruszaniem się także uwielbia przejażdżki windą. Terapeutka nie musiała nawet uczyć ich się nią poruszać. Od razu wiedziały jak wskoczyć na platformę, siadały i cierpliwie czekały na to, aż wjadą na górę. Niektóre z nich chciały nawet jeździć w tą i z powrotem, taką radość to im sprawiło.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Kiedy lekarz powiedział im, co to za zwierzęta, zaparło im dech w piersiach
  2. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Naukowcy dowiedli, które rasy psów najczęściej gryzą dzieci. Tych psów lepiej nie prowokować
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię

Źródło: psy.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł