pitbull atakuje
Źródło: youtube.com/ KPRC 2 Click2Houston

Monitoring nagrał, jak pitbull zaatakował dziecko. Było o krok od tragedii, nagle wydarzył się cud

7 Września 2020

Monitoring uchwycił moment ataku pitbulla na grupę bawiących się przed domem dzieci. Choć dwójce z nich udało się uciec, pies zdołał chwycić chłopca i powalić go na ziemię. Zwierzę było bardzo agresywne, nie odpuszczało, mimo że ofiara nie stanowiła dla niego żadnego zagrożenia. Gryzło ją po głowie oraz ramionach, prawdopodobnie próbując wbić zęby w szyję. Wtedy wydarzyło się coś niesamowitego.

Monitoring uchwycił także nieprawdopodobne okoliczności, które pozwoliły uratować dziecko. Pitbulle to psy owiane złą sławą. Przez wielu uważane są za agresywne i dominujące. Wielu niedoświadczonych opiekunów nie może sobie z nimi poradzić, co często naraża osoby postronne na niebezpieczeństwo. Historia tej odmiany z pewnością nie pomaga odpierać tych zarzutów. Wyhodowano je, chcąc stworzyć idealne zwierzęta do walki. W czasach gdy walki psów były popularnym "sportem", hodowcy zaczęli krzyżować ze sobą najsilniejsze, najzacieklejsze i najłatwiej wpadające w szał osobniki.

Akita panicznie boi się ruchomych schodów. Właściciel pomógł mu przezwyciężyć lęk, brawoAkita panicznie boi się ruchomych schodów. Właściciel pomógł mu przezwyciężyć lęk, brawoCzytaj dalej

Monitoring zarejestrował moment ataku

Na nagraniu z monitoringu widzimy, jak pies niesprowokowany rzuca się na dzieci, bawiące się na podjeździe jednego z domów. Zazwyczaj psy, zanim zaatakują człowieka dają mu szansę na wycofanie się. Szczekaniem i warczeniem komunikują swoją złość, licząc, że uda im się odstraszyć przeciwnika bez potrzeby walki. W tym wypadku było jednak inaczej. Zwierzę podeszło do dziecka i bez ostrzeżenia rzuciło się z zębami na jego twarz. Pozostałe maluchy rozpierzchły się próbując ukryć się przed budzącym postrach potężnym pitbullem. Choć istnieją rasy o postawniejszej od nich budowie, zazwyczaj są mniej zwinne, wiele z nich ustępuje im także pod względem siły. Dziecko było bezradne wobec psa. Zasłaniało się rękami i próbowało zepchnąć z siebie napastnika. Gdyby nie pojawienie się 19-latka, który postanowił interweniować z pewnością doszłoby do tragedii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Akita panicznie boi się ruchomych schodów. Właściciel pomógł mu przezwyciężyć lęk, brawo
2. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
3.Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś inny

19-latek widoczny na nagraniu z monitoringu uratował dziecko

Nastolatek chciał odwrócić uwagę pitbulla od dziecka. Na nagraniu z monitoringu możemy podziwiać jego odwagę. Podbiegł do psa i krzykiem sprowokował go do pogoni za sobą. Zwierzę w ułamku sekundy zostawiło chłopca i pobiegło za nową ofiarą. Choć młody mężczyzna biegł z imponującą prędkością, nie udało mu się uciec od agresywnego czworonoga. W pewnym momencie stworzenie dopadło go i powaliło na ziemię. Chłopak myślał jedynie o tym, by nie dopuścić szczęk zwierzęcia w pobliże swojej twarzy i szyi. W końcu udało się go oswobodzić. Swój heroizm przepłacił poważnymi skaleczeniami dłoni. Chłopiec miał mniej szczęścia. Psu udało się wgryźć w skórę z tyłu jego głowy, lekarz założył mu wiele szwów. Rodzice chłopca odczuwają ogromną wdzięczność wobec nieoczekiwanego wybawcy swojego syna, nastolatek mieszka zaledwie kilka przecznic dalej, jednak nigdy wcześniej nie miał okazji spotkać się z osobą, której ocalił życie.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć
  2. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało pilny komunikat. Chodzi o nasze dzieci, rodzice muszą się dostosować
  3. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Którego kota z obrazka wybierasz? Test pozwoli ci poznać twój skryty, życiowy cel
  6. Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"

źródło: youtube.com

Następny artykuł