piesek
Źródło: Unsplash/Chris Becker

Minister rolnictwa powołuje pełnomocnika ds. zwierząt. Decyzja ma drugie dno

26 Czerwca 2020

Minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski zdecydował o wprowadzeniu bardzo radykalnych zmian. W ramach resortu podległego ministrowi ma powstać nowe stanowisko - pełnomocnika ds. zwierząt. Jednak to, czym będzie się zajmować osoba pełniąca tę funkcję nie jest jeszcze do końca jasną kwestią.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział wprowadzenie kolejnych bardzo dużych zmian prawnych oraz w strukturach resortu. Do życia ma zostać powołane stanowisko pełnomocnika ds. zwierząt, a przepisy regulujące pracę organizacji pro zwierzęcych jeszcze bardziej zaostrzone.

Radosław Majdan zapobiegł rodzinnej tragedii. Małgorzata Rozenek podzieliła się szczegółami zdarzeniaRadosław Majdan zapobiegł rodzinnej tragedii. Małgorzata Rozenek podzieliła się szczegółami zdarzeniaCzytaj dalej

Minister rolnictwa zapowiada kolejne zmiany, powstanie urząd pełnomocnika ds. zwierząt

Minister rolnictwa na antenie radia "Siódma-Dziewiąta" zapowiedział wprowadzenie kolejnych zmian. Zdaniem polityka, aktywiści pracujący w organizacjach pro zwierzęcych nadużywają swoich praw, interweniując wtedy, kiedy nie ma takiej potrzeby. W trakcie wywiadu minister wyznał:

- Ale trzeba też sprawdzić prawo, które moim zdaniem jest bezprawiem, a które pozwala organizacjom tzw. pro zwierzęcym zabierać zwierzęta często ludziom starszym, którzy sami żyją w złych warunkach. Czy w schroniskach są lepsze warunki? - pytał minister.

Ardanowski odniósł się również do słów z Pisma Świętego, zgodnie z którymi "człowiek jest panem stworzenia", a "czynienie świata sobie poddanym" nie zrównuje zwierząt z ludźmi. Minister przekonywał, że trzeba dbać o zwierzęta gospodarskie oraz pracować nad tym, aby ich właściciele, ludzie mieli świadomość, że zwierzęta też czują ból. Minister dodał też, że zamierza powołać pełnomocnika do spraw zwierząt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Labrador czuwał przy łóżku właściciela. Kiedy mężczyzna zmarł, pies nie chciał odejść. Poruszające zdjęcie 2. Na zdjęciu ukrywa się pies. 90% osób nie potrafi go znaleźć

- To nie jest osoba związana z ministerstwem rolnictwa. To człowiek znany w środowisku, który doskonale zna warunki, w jakich powinny być trzymane zwierzęta gospodarskie.

Minister dodał, że pełnomocnik przygotuje założenia do zmiany ustawy o ochronie zwierząt. Wyraził nadzieję, że wkrótce będzie mógł powołać również rzecznika praw zwierząt.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beagle wąchał i lizał po nosie panią. Kobieta u lekarza poznała druzgocącą prawdę
  2. Tylko 1% ludzi widzi na rysunku kota. Czy jesteś wśród nich?
  3. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją
  4. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"
  5. Pitbulle zaatakowały chihuahua. Właściciele rzucili się psu na ratunek, doszło do tragedii
  6. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

Źródło: money.pl

Następny artykuł