Łapa
Źródło: Pixabay/Pezibear

Rolnicy poskarżyli się na organizacje walczące o prawa zwierząt. W odpowiedzi Ministerstwo przygotowuje kontrowersyjny zapis

26 Maja 2020

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oprócz kontrowersyjnych przepisów zapowiada też kolejny projekt. Co oznacza on dla organizacji pro zwierzęcych?

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zasłynął w opinii publicznej za sprawą kontrowersyjnych wypowiedzi oraz projektu nie mniej dyskusyjnego prawa. W mediach pojawiła się kolejna informacja z resortu, która może budzić niepokój nie tylko organizacji pro zwierzęcych, ale wszystkich miłośników zwierząt.

Minister rolnictwa o nowym przepisie

Od paru tygodni media żyją m.in. sporem na linii rolnicy - ministerstwo rolnictwa - organizacje pro zwierzęce. Wprowadzenie nowych przepisów zaproponowanych przez resort może spowodować, że organizacje pro zwierzęce będą mieć związane ręce. Czy ucierpią na tym niewinne - zwierzęta potrzebujące pomocy, dla których sprawne działanie organizacji czy funkcjonariuszy państwowych to kwestia życia lub śmierci?

Minister Ardanowski w poniedziałkowej rozmowie w w radiu RMF FM stwierdził:

- Nie wymienię organizacji, które z odbierania zwierząt zrobiły biznes. Jeżeli te organizacje czują się pokrzywdzone, mogą mnie zaskarżyć do prokuratury.

Ardanowski zapowiedział, że powstanie lista organizacji pro zwierzęcych, które odbierają rolnikom "maltretowane" zwierzęta. Minister zapowiada:

- Będziemy żądać od nich wyjaśnień, co stało się z tymi zwierzętami.

Monitorowanie tych kwestii jest oczywiście niezwykle istotne, w każdym sektorze działalności, a zwłaszcza publicznej, istnieje ryzyko pojawienia się różnego rodzaju oszustw. Tylko należy sobie zadać pytanie - czy są realne przesłanki do atakowania organizacji pro zwierzęcych?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zobaczył stertę liści i zwariował. Nikt nie spodziewał się takiego zachowania labradora 2. Dorosły owczarek wygląda jak przesłodki szczeniak. Powód wywołuje ogromne emocje

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.


Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kto stanie po stronie zwierząt?Kto stanie po stronie zwierząt?
Pixabay/ds_30

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu skrył się puchaty piesek, widzisz? Zagadka dla bystrzaków, nawet właściciele nie potrafili go znaleźć
  2. Mogą przyjść do Ciebie i wlepić mandat za zwierzaka. Ile?
  3. Niezwykłe zachowanie psa przed każdym posiłkiem. Nagranie chwyta za serce
  4. Córeczka gwiazdy "Gogglebox. Przed telewizorem" na spacerze z pieskiem. Co to za rasa?
  5. Kobieta wyszła rozwiesić pranie na zewnątrz. Bulterier tylko czekał, aż podejdzie do sznurków
  6. Gwiazda wspomina porażające dzieciństwo. W domu żyło 150 dzikich kotów

Źródło: gazetaprawna.pl

Następny artykuł