bokser
Źródło: pixabay.com/Meli1670

Mini boksery na sprzedaż. Właściciele piesków mogą się zdziwić, to oszustwo

19 Września 2020

Mini boksery mogą wydawać się idealną opcją dla fanów tej rasy, mieszkających w mieście lub lubiących także mniejsze czworonogi. Nie każda odmiana posiada jednak swoją miniaturową wersję. Nie istnieją na przykład mini dogi niemieckie lub mini owczarki, podobnie sprawa ma się i z bokserami. Ludzie oferujący takie zwierzęta to oszuści.

Mini boksery nie są więc rasą psa. Wiele osób mogło się jednak natknąć na ogłoszenia, oferujące sprzedaż takich zwierząt. Co więc było ich przedmiotem? By zrozumieć to zagadnienie trzeba znać podstawy hodowli psów oraz realiach rynku sprzedaży tych zwierząt. Warto także zapoznać się z opisem samych bokserów. Pseudo hodowcy często wykorzystują niewiedzę swoich klientów, by sprzedać im psy chore lub posiadające wady genetyczne. Wielu oszustów sprzedaje mieszańce jako psy czystej rasy, wystawiając na dodatek fałszywe karty rodowodowe.

Dlaczego psy jedzą trawę? Właścicielu, bądź uważny, to ważny sygnałDlaczego psy jedzą trawę? Właścicielu, bądź uważny, to ważny sygnałCzytaj dalej

Mini bokser nie jest rasą psa

Wciąż powstają nowe rasy psów. Hodowcy krzyżują ze sobą osobniki już istniejących odmian często tworząc przepiękne mieszanki. Za przykład może Labradoodle, mieszanka pudla z labradorem, zachwycająca swoją urodą. Nie stanowią one jednak odrębnej rasy. O tym decyduje Światowy Związek Kynologiczny stosując przyjęte przez naukowców kryteria. By wyróżnić nową odmianę musimy być w stanie opisać jej standard, jak i wyizolować kod genetyczny czystorasowego osobnika. Mieszanki nie spełniają tych kryteriów. W Polsce istnieją organizacje należące do FCI, są nimi: Związek Kynologiczny w Polsce, Polska Federacja Kynologiczna, Polski Klub Psa Rasowego wydają one certyfikaty psom rasowym, jak i monitorują ich hodowle.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kózka dała czadu u weterynarza. Przekomiczne wygibasy zwierzaka sprawiają, że aż samemu chce się tańczyć
2. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
3. Kot zobaczył swoje odbicie w lustrze. Reakcja sprawiła, że właścicieli zatkało

Czym więc jest mini bokser?

Prawdopodobnie mini bokser jest efektem krzyżówki boksera z mniejszym psem odbywającej się w nielicencjonowanej hodowli. Choć taki proceder może wydawać się nieszkodliwy, osoby nieposiadające wiedzy i doświadczenia nie powinny się nim zajmować. Często uwypukleniu ulegają problemy danej rasy, lub nasila się występowanie chorób genetycznych. Jeśli oboje rodziców ma predyspozycje do dysplazji stawów, ich dziecko prawdopodobnie na nią zachoruje w młodszym wieku. Poza względami zdrowotnymi w grę wchodzą także kwestie finansowe. Oferty sprzedaży mini bokserów stanowią oszustwo. Zazwyczaj pieski wystawione są za cenę wyższą niż boksery czystej rasy, których ceny wahają się od 2,5 do 5 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebywała pomoc dla Tomasza Komendy. Klinika pomoże usunąć jego tragiczne wspomnienia
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Okaleczony kucyk został potraktowany jak zepsuty mebel. Nieczuły hodowca wystawił go na sprzedaż
  4. Pies został rozdzielony z właścicielem na 3 lata. Gdy spotkali się ponownie, zwierzę o mało nie padło z wrażenia
  5. Pies czekał na śmierć w deszczu na środku drogi. Doszło do tragedii, nie miał już siły
  6. Podano możliwy termin ostatecznego pożegnania z maseczkami w przestrzeni publicznej. Wielu się załamie

źródło: onet.pl

Następny artykuł