Nikos przytula psa bez koszulki
Źródło: facebook.com/ Bronx Familia Animal Shelter Hersonissos Crete NonProfit Organisation

Wyprowadził się na pustkowie w bardzo szczytnym celu. Piękna historia o miłości

30 Lipca 2020

Miłość Nikosa Tsikalakisa do psów sprawiła, że musiał porzucić życie w mieście i wyprowadzić się z Heraklionu na kreteńską wieś. Mężczyzna postanowił, że będzie pomagał bezpańskim psom na wszelkie możliwe sposoby. Postanowił założyć schronisko, w której otrzymają najlepszą możliwą opiekę. Przeprowadził się na wieś i po kilku tygodniach opiekował się 37 psami. Sąsiadom się to nie spodobało, po wielu utarczkach zmusili go do przeprowadzki. Nikos zamieszkał z psami na pustkowiu.

Miłość i empatia wobec czworonogów sprawiły, że mężczyzna porzucił wygodne życie by mieszkać w namiocie ze swoimi znajdami. Wszystko zaczęło się, gdy w 2012 roku napotkał na swojej drodze bezpańskie zwierzę, które pilnie potrzebowało pomocy. Nikos zaopiekował się psem, którego nazwał Bronx. Nie mógł jednak spocząć na laurach, wiedząc że mógłbym zrobić dla biednych stworzeń o wiele więcej. Wyprowadził się więc do Christos i zaczął przyjmować coraz więcej psów. Na Krecie widok bezpańskich zwierzaków nie należy do rzadkości. Na wyspie żyje ogromna populacja czwórnogów, którymi nikt się nie zajmuje.

Ujawniono porażające dane. Chodzi o zwierzęta, które zginęły w pożarach w AustraliiUjawniono porażające dane. Chodzi o zwierzęta, które zginęły w pożarach w AustraliiCzytaj dalej

Miłość pozwoliła mu przetrwać, mimo przeciwności losu

Na wsi wprowadził się do opuszczonego budynku gospodarczego, naprawił ogrodzenie i zaczął przygarniać okoliczne zwierzęta. Po kilku tygodniach miał pod swoją opieką 37 czworonogów. Okoliczni mieszkańcy, choć początkowo traktowali go z życzliwością, szybko stwierdzili, że nie odpowiada im życie w sąsiedztwie tak dużej liczby zwierząt. Skarżyli się na hałas i zapach posesji, na której zatrzymał się Nikos. Zaczęły się spory i utarczki, które sprawiły, że mężczyzna o wielkim sercu postanowił wyjechać w jeszcze bardziej odludne miejsce.

Ze swoją sforą zamieszkał na pustkowiu Kalo Horio. Dzięki hojnej dotacji otrzymanej od szwajcara, który zainteresował się jego działalnością mógł otworzyć prawdziwe schronisko. Nazwał je Bronx Familia Animal Shelter, na cześć swojego pierwszego zwierzaka. Obecnie na jego terenie przebywa ponad 170 psów.

DZISIAJ GRZEJE:1.Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia
3. Husky został wychowany przez koty. Teraz zachowuje się dokładnie jak one

Trudne początki

Pierwszy rok funkcjonowania placówki był najtrudniejszy. Nikos mieszkał w namiocie, bez dostępu do bieżącej wody czy elektryczności. Wszystko to robił ze względu na miłość do zwierząt. Jako, że o akcji mężczyzny mało kto słyszał, nie otrzymywał wielu datków na swoją działalność.

- Nikos poświecił swoje życie psom. Wciąż to robi. Jasno widać jego współczucie wobec ich cierpień. Jest bardzo skromnym mężczyzną, którego jedynym celem w życiu jest opieka nad tak wieloma zaniedbanymi i porzuconymi psami jakimi zdoła - pisze o działalności Nikosa jedna z darczyńców.

Po poruszających apelach w mediach społecznościowych i otrzymaniu kilku większych wpłat, udało mu się nieznacznie poprawić warunki, w jakich przyszło mu mieszkać. Postawił na miejscu dwa kontenery, w których znalazło się miejsce dla dwóch wolontariuszy, łazienka oraz kuchnia, jednak warunki, w których żyją ludzie pracujący w schronisku wciąż pozostawiają wiele do rzeczenia. Psy za to otrzymują świetną opiekę. Otoczone są miłością, zapewnia się im pełną opiekę weterynaryjną oraz komfortowe boksy. Nikos w dalszym ciągu potrzebuje jednak pomocy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Na zdjęciu schował się pies. 90% osób poddaje się w kilka sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  7. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?

Źródło: wamiz.co.uk

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł