Swiatzwierzat.pl
Urbański, Milionerzy - pytanie o zwierzęta

Facebook/Milionerzy TVN

W "Milionerach" padło pytanie za 20 tysięcy dotyczące kopulacji zwierząt. Uczestniczka dała radę, a wy wiecie?

10 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Zaskakujące pytanie za 20 tysięcy złotych padło w Milionerach 9 grudnia. Uczestnik wybrnął z sytuacji, ale łatwo nie było. Pytanie dotyczyło kopulacji u zwierząt i wymagało pewnej wiedzy z zakresu zoologii.

We wczorajszym teleturnieju Milionerzy jedna z uczestniczek programu usłyszała zaskakujące pytanie. Dotyczyło ono kopulacji u zwierząt, i o ile nie posiadało się odrobiny szczęścia przy strzelaniu, potrzebna była pewna wiedza z zakresu zoologii.

Pytanie o rozmnażanie

Pytanie za 20 tysięcy złotych, które usłyszała uczestniczka Milionerów, nieco ją zbiło z tropu. Brzmiało ono następująco: które zwierzęta kopulują bez penetracji?

Do wyboru były cztery następujące odpowiedzi: A. zebry, B. słonie, C. pingwiny, D. lwy.

By prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie, potrzebna była pewna - choćby minimalna - wiedza z zakresu zoologi. Można byłoby wtedy drogą dedukcji wywnioskować, o które zwierzę chodzi.

Uczestniczka nie znała odpowiedzi na to pytanie, ale nie zdecydowała się na użycie żadnego z kół ratunkowych. Zaufała swojej własnej intuicji i zaznaczyła odpowiedź C. pingwiny. Czy słusznie?

Jak najbardziej tak - była to prawidłowa odpowiedź. To był szczęśliwy traf i kobieta mogła dalej brać udział w programie i zawalczyć o kolejne pieniądze w Milionerach.

Ptaki kontra ssaki

W tym pytaniu jednak nie trzeba było strzelać, można je było na dobrą sprawę wydedukować. W pierwszej chwili, gdy przyjrzymy się odpowiedziom, można tu dostrzec pewną zależność. Do wyboru były 3 gatunki ssaków i 1 gatunek ptaka. To już budzi pewne podejrzenia. Jeśli by się zastanowić, to choćby z tego względu pingwin zupełnie nie pasuje tutaj do reszty.

Kolejną sprawą jest to, że ptaki posiadają zupełnie inną budowę anatomiczną niż ssaki. Bowiem, w przeciwieństwie do ssaków, nie posiadają prącia - narządu służącego do penetracji. Ptaki, gdy kopulują, po prostu stykają się swoimi kloakami.

To nie pierwsze i nie ostatnie pytanie w Milionerach, które wzbudziło chwile niepewności w uczestnikach i oglądających. O innych, zaskakujących pytaniach o zwierzęta można przeczytać tutaj.

Uczestniczce programu Milionerów udało się szczęśliwie trafić w prawidłową odpowiedź dzięki intuicji. Choć nie wiemy dokładnie, co jej myśli wtedy podpowiadały, jedno jest pewne - na pytania z Milionerów nie raz można znaleźć odpowiedź dzięki samemu kombinowaniu, które odpowiedzi nie pasują do reszty.

źródła: rmf.fm, teleshow.wp.pl

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >