Milioner stoi za przemysłem futrzarskim
Źródło: TVN24

Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt

8 Września 2020

Milioner, który uznawany jest za lidera przemysłu futrzarskiego w Polsce, broni się po premierze filmu "Krwawy biznes futerkowców". Szczepan Wójcik zaprzecza, aby na fermach dochodziło do znęcania się nad zwierzętami. Kim jest mężczyzna?

Milioner Szczepan Wójcik oraz jego brat Wojciech uznawani są za pionerów w przemyśle futrzarskim w Polsce. Ten pierwszy z nich broni się z zarzutów o znęcaniu nad zwierzętami. Prawdę pokazał film "Krwawy biznes futerkowców". Widać na nim, jak wygląda hodowla zwierząt na futra.

York całe życie był przeznaczony tylko do rozpładniania. Ciężko na niego patrzeć, ale po metamorfozie uśmiech pojawia się na twarzyYork całe życie był przeznaczony tylko do rozpładniania. Ciężko na niego patrzeć, ale po metamorfozie uśmiech pojawia się na twarzyCzytaj dalej

Milioner broni się po premierze filmu

Reżyser Janusz Schwertner pokazał w filmie prawdę o produkcji futer w Polsce. Na nagraniu można zobaczyć zwierzęta z wygryzionym do krwi futrem. Część z nich jest martwa i mają wnętrzności na wierzchu. Widać także, jak psy znajdujące się na fermie, gonią po terenie nieliczne norki, którym udało się uciec z klatek. Nagrał to Żenia - aktywista, który przez 2 miesiące pracował w fermie.

- Byłem zszokowany tym miejscem. Norki cały czas wrzeszczały. Jakby próbowały powiedzieć, że to nie jest miejsce dla nich. Norki cierpią tam ogromnie - mówił Żenia.

Film odbił się dużym echem, polskie media rozpisały się na ten temat. Szczepan Wójcik, futerkowy potentat broni się przed zarzutami.

- Jeśli ja w jedną fermę inwestuję kilkanaście milionów złotych, a takich ludzi jak ja jest sporo, to nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek uchybienia - mówił w "GPC".

Mężczyzna wiedział o tym, że film powstaje. Oczywiście, odmówił udziału w nim. W przeszłości Szczepan i jego brat przyznali w mediach, że przypadki znęcania się nad zwierzętami się zdarzały.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagrano moment, gdy szczeniaczki po raz pierwszy spotkały się z tygrysami. Reakcja rozkłada na łopatki
2. 80-latek chciał zabić muchę. Pół mieszkania zdewastował nagły wybuch
3. Kot nie przepadał za córką właścicieli. Pewnej nocy ukryta kamera zarejestrowała, co robił w jej łóżeczku

Po stronie Wójcika stoi część polskich polityków. Mowa o takich osobach jak Robert Winnicki Jakub Kulesza oraz Jan Krzysztof Ardanowski. Popiera go także ojciec Tadeusz Rydzyk. W zeszłym roku duchowny przyznał mu specjalnie odznaczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Psy zostały potraktowane jak śmieci. 13 szczeniaków i mama potrzebują pomocy
  4. York całe życie był przeznaczony tylko do rozpładniania. Ciężko na niego patrzeć, ale po metamorfozie uśmiech pojawia się na twarzy
  5. Jego suczka jest głucha i ślepa. Pokazał, co robi by ją obudzić, wzruszające wideo
  6. Potężny żywioł na południu Europy. Niszczy wszystko, co spotka na drodze

źródło: Onet

Następny artykuł