mężczyzna z kotem
Źródło: pixabay.com/Deedee86

Złe wiadomości dla samotnych mężczyzn. Chodzi o wspaniałe koty, które wcale im nie pomagają

20 Września 2020

Mężczyźni szukający partnerki za pośrednictwem portali randkowych nie będą zadowoleni. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że trzymający na zdjęciach kota kandydaci częściej wpadali w oko kobietom. Naukowcy postanowili sprawdzić obiegową opinie. Wcześniejsze badania sugerowały, że osoby opiekujące się mruczkiem są postrzegane jako dojrzalsze oraz atrakcyjniejsze. Ale nowy eksperyment wydaje się przeczyć poprzednim.

Mężczyźni w wielu wypadkach liczyli, że kot widoczny na zdjęciu przyciągnie do nich potencjalną partnerkę. Biorąc pod uwagę fakt, że wcześniejsze badania mówiły, że kobiety lubią gdy kandydat opiekuje się jakimś zwierzęciem, to całkiem racjonalny wniosek. Choć przeszłe eksperymenty wskazywały na przewagę właścicieli psów, kociarze wciąż mieli wypadać lepiej niż osoby nie posiadające zwierząt. Lori Kogan, badaczka z Uniwersytetu Weterynarii i Nauk Biomedycznych Colorado postanowiła to sprawdzić. Wyniki zaskoczyły nawet ją.

Właściciel nagrał zachowanie 10 bengalskich kotów. Niemożliwe, co one wyprawiająWłaściciel nagrał zachowanie 10 bengalskich kotów. Niemożliwe, co one wyprawiająCzytaj dalej

Mężczyźni byli oceniani na podstawie zdjęć z kotem i bez niego

W badaniu udział wzięło 1388 heteroseksualnych kobiet z Ameryki w wieku od 18 do 24 lat. Zespół poprosił je o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety online. Uczestniczkom pokazywano zdjęcia jednego z dwóch modeli, pozującego z kotem lub bez niego. By zniwelować wpływ czynników nie mających związku z badaniem wybrano dość neutralne pod względem innych cech zdjęcia, wyświetlane w losowej kolejności. Każda z kobiet oceniała tylko jednego z mężczyzn. Za każdym razem, gdy pokazywano im fotografię, proszono je o opisanie widocznego na niej człowieka za pomocą kilku cech w tym tego, jak męski lub kobiecy im się wydaje. Dodatkowo spytano je o to, czy uważają się za wielbicielkę kotów, psów, obu gatunków, czy żadnego z nich.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Podkarpacie. Chciał pokazać córeczkom weselną bramę. W drodze na miejsce zaatakowały go zwierzęta
2. Zmaltretowany kociak pełzał po ulicy. Zabrali go ze sobą, niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda
3. Ogromny lew podszedł do bezbronnego psa. Wszyscy zamarli, czekając na najgorsze

Mężczyźni trzymający kota wypadali gorzej

Wyniki zaprzeczały poprzednim ustaleniom. Większość kobiet uznała mężczyzn trzymających kota za mniej atrakcyjnych, jako potencjalnych partnerów. Stanowiło to dużą niespodziankę, ponieważ ze wcześniejszych badań wynikało, że posiadacze zwierząt mają większe szanse. Właściciele kotów postrzegani są jako mniej ekstrawertyczni, bardziej znerwicowani, mniej pewni siebie i w końcu mniej męscy. To właśnie ostatnia cecha prawdopodobnie odpowiada za wyniki badania. Wiele innych eksperymentów potwierdziło, że kobiety szukają mężczyzn zachowujących się i wyglądających w męski sposób. Koty kojarzą się raczej w kobiecy sposób, są delikatne zwinne i pełne gracji. Psy częściej kojarzone są z kolei z męskością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warto sprawdzić portfel. Ta pięciozłotówka jest warta fortunę
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. 5 niezbitych dowodów, że warto mieć kota. Nauka nie kłamie
  4. Brytyjska gwiazda podała szczeniakowi olejek z konopi. Finał mógł być tylko jeden
  5. Husky zniszczył swoje posłanie. Gdy właścicielka zaczęła na niego krzyczeć wpadł w histerię
  6. Turyści uciekali przerażeni. Nagranie z lotniska, którego nie da się wyrzucić z pamięci

Źródło: thenextweb.com

Następny artykuł