samochód w zimie
Źródło: unsplash.com/Deniz Göçmen

Mężczyzna wyrzucił kocięta z jadącego samochodu. "Po prostu chciał, by cierpiały"

23 Listopada 2020

Mężczyzna z hrabstwa Yorkshire w Wielkiej Brytanii wyrzucił troje malutkich kociąt z jadącego samochodu. Świadek zdarzenia był w szoku, gdy zrozumiał, co właśnie wydarzyło się na jego oczach. Choć próbował pomóc zwierzętom, było już za późno. Żadne z nich nie przeżyło.

Trudno znaleźć słowa, którymi można skomentować czyn mężczyzny. Jadąc po ruchliwym skrzyżowaniu, sprawca uchylił przednią szybę. Jadący za nim kierowca vana, spostrzegł, że wyrzucił on jakiś ciemny kształt na jezdnię. Początkowo sądził, że prowadząc samochód, postanowił pozbyć się śmieci. Gdy sytuacja się powtórzyła, podjechał bliżej. Z przerażeniem dostrzegł, że trzyma on za oknem małego kotka, którym rzucił o asfaltową jezdnię.

Usłyszała ciche miauczenie zza krzaków. Chwilę później jej oczom ukazał się najpiękniejszy kot na świecieUsłyszała ciche miauczenie zza krzaków. Chwilę później jej oczom ukazał się najpiękniejszy kot na świecieCzytaj dalej

Mężczyzna wyrzucił kocięta z jadącego samochodu

Żona kierowcy ciężarówki, który był świadkiem tego okropnego incydentu, zgodziła się udzielić wywiadu portalowi YorkshireLive. Gdy mężczyzna tylko zrozumiał, co zobaczył, rzucił się na pomoc leżącemu bez ruchu na drodze zwierzakowi. Z jego relacji wynika, że uderzenie było tak silne, że kot dosłownie umarł mu na rękach. Mężczyzna był w takim szoku, że nie udało mu się nawet zanotować numerów rejestracyjnych sprawcy zdarzenia.

- Sądzę, że zrobił to tylko po to, by sprawić im cierpienie. Nie widzę żadnego innego wytłumaczenia. Gdyby chciał pozbyć się niechcianych kociaków, istnieje na to miliard sposobów. To, co zrobił to zupełnie inny poziom okrucieństwa - powiedziała portalowi YorkshierLive Susan Lund.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Biedronka właśnie przeceniła sporo produktów dla zwierzaków. Od dzisiaj można kupić dużo rzeczy taniej
2. Pamiętacie serial “Doktor Quinn”? Wiemy, co teraz robi Erika Flores, odtwórczyni roli Coleen Cooper
3. Czy można krzyczeć na psa? Eksperyment badaczy wyjawił całą prawdę, już nigdy na niego nie będziesz chciał podnieść głosu

Trudno nie zgodzić się z jej opinią. W obecnych czasach istnieją dosłownie tysiące fundacji, schronisk i osób chętnych na zaopiekowanie się małym kotkiem. Ciężko nam zrozumieć ludzi, którzy mimo to decydują się na dokonanie zbrodni, tak straszliwej jak ta.

Mimo wszystko Polska policja także regularnie informuje opinię publiczną o przypadkach topienia kociąt w rzece lub uśmiercania ich w inny sposób. Być może potrzeba więcej akcji edukacyjnych, by ludzie zrozumieli, że zwierzęta także odczuwają ból i cierpienie i dowiedzieli się, co robić w razie pojawienia się niechcianych maluchów, a jeszcze lepiej, mieli świadomość jak temu zapobiegać.

Adrian i Ilona z Adrian i Ilona z "Rolnik szuka żony" już wybrali imię dla zwierzęcej pociechy. Musiało spełnić jeden warunek, jest piękneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Nie zgadniecie, kto jest na zdjęciu. Dziś znają ją miliony Polaków, jako dziecko zwiedziła jedną z największych atrakcji doliny Wachau w Austrii
  3. Porzucono 10 szczeniaczków. Dzięki urzędnikom i proboszczowi prawie wszystkie znalazły już nowe domy
  4. Kamera nagrała, co robi pies w pokoju małego dziecka. Rodzicom opadły szczęki
  5. Babcia myślała, że przygarnęła stadko bezdomnych kotów. Dopiero wnuczek zdradził jej prawdę
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, dramatyczny apel PKO BP

źródło: yorkshirelive.com

Następny artykuł