policjanci z aresztowanym mężczyzną
Źródło: pixabay.com/Mouse23

Skandaliczne sceny na polskiej plaży. Mężczyzna nie miał litości dla psa

30 Lipca 2020

Mężczyzna bił i kopał psa na oczach innych plażowiczów. Świadkowie mówią także o podduszaniu go i rzucaniu zwierzęciem. Do zdarzenia doszło na jednej z plaż w popularnej polskiej miejscowości wczasowej. Nie wiadomo czemu 32-latek znęcał się nad zwierzęciem. Gdy policjanci dotarli na miejsce podejrzany i pies zniknęli. Mundurowi ruszyli na poszukiwania.

Mężczyzna dopuścił się przestępstwa na jednej z gdańskich plaż. Nie przeszkadzał mu fakt, że plaża była pełna turystów. Świadkowie zdarzenia od razu wezwali policję. Przez kilka minut 32-latek bił zwierzę po głowie, podnosił i dusił, rzucał na ziemię i kopał. Obserwujący agresywnego mężczyznę wczasowicze bali się, że pies nie przeżyje. Bali się jednak interweniować w obawie o własne bezpieczeństwo. Zachowanie mężczyzny nagrano i umieszczono na jednej z lokalnych grup na portalu Facebook. Filmy i fotografie zabezpieczyła policja.

Wyprowadził się na pustkowie w bardzo szczytnym celu. Piękna historia o miłościWyprowadził się na pustkowie w bardzo szczytnym celu. Piękna historia o miłościCzytaj dalej

Mężczyzna znęcał się nad psem na oczach dziesiątek osób

Gdy funkcjonariusze reagujący na wezwanie dotarli na miejsce nie mogli znaleźć wskazanego im przez zgłaszających mężczyzny. Nie minęło jednak wiele czasu, policjanci postanowili przeszukać okoliczne uliczki i deptaki. Sprawę opisali na swojej stronie internetowej:

- Na miejsce od razu skierowano policjantów, którzy dysponując rysopisem mężczyzny, szukali go na plaży. Sprawcy nie zastano na miejscu, nie było również żadnych osób, które widziały zdarzenie, dlatego policjanci zaczęli sprawdzać pobliski teren. Podejrzewany o znęcanie mężczyzna został zauważony przez policjantów na pobliskim deptaku. 32- latek był pijany, miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci doprowadzili go do pomieszczenia dla osób nietrzeźwych, a psa przekazali pod opiekę schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje aktorka znana z hitowego serialu Polsatu. Przegrała z okropną chorobą w wieku 56 lat
2. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia
3. Dlaczego kot miauczy? Fakty i mity

Z relacji weterynarzy wynika, że życiu psa nie zagraża niebezpieczeństwo. Gdy dojdzie do siebie a jego obrażenia zagoją się do końca będzie mógł trafić do adopcji. Miejmy nadzieję, że biedne zwierzę nie straci zaufania do ludzi i znajdzie nowy, kochający dom.

Pijany 32-latek odpowie za swoje czyny przed sądem

Z relacji policji wynika, że zebrany materiał dowodowy pozwoli na wystosowanie do sądu aktu oskarżenia. Prokuratura postawi mu zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozić mu będzie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mimo wszystko, mundurowi wciąż szukają świadków zdarzenia. Gdy dotarli na plażę większości z nich nie było już na miejscu.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i szukają świadków znęcania się nad psem, do którego doszło 19 lipca na plaży w rejonie wejścia numer 72-73 o godzinie 19.50. Wszystkie osoby, które mają informacje na ten temat bądź dysponują nagraniami tego przestępstwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji V w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19. Informacje przekazywać można za pośrednictwem oficera dyżurnego pod numerem telefonu 47 741-12-22 lub pisząc na adres e-mail: komendant.kp5@gd.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widzieliśmy ją w serialu na Polsacie, niestety nie żyje. ”Mama miała czwarte stadium nowotworu”
  2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  7. Turyści mogą stracić ogromne pieniądze. Policja ostrzega przed popularnym oszustwem

Źródło: policja.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł