świeczka dla mężczyzny
Źródło: pixabay.com/ScorpionD

Wszystko stało się tak nagle. Mężczyzna nie miał żadnych szans, kiedy spotkał w wodzie ogromnego drapieżnika

25 Listopada 2020

Mężczyzna uprawiał bodyboarding w morzu przy popularnej australijskiej plaży Cable. Niestety 55-latek padł ofiarą ataku rekina. Nie udało się go uratować. To kolejna w tym kraju tragedia z udziałem tych drapieżników.

Mężczyzna w momencie ataku ogromnej ryby znajdował się około 35 metrów od brzegu. Uprawiał specyficzną formę surfingu. Jej miłośnicy, płynąc na grzbiecie fali, nie podnoszą się z deski, a całą trasę pokonują, przylegając do niej ciałem. Choć statystycznie do sytuacji, w której niesprowokowany rekin rzuca się na człowieka, dochodzi stosunkowo rzadko, władze Australii przyznają, że ataki stanowią pewien problem.

Ogromna tragedia spotkała Meghan Markle, zaraz po tym jak nakarmiła psa. Księżna upadła, trafiła do szpitalaOgromna tragedia spotkała Meghan Markle, zaraz po tym jak nakarmiła psa. Księżna upadła, trafiła do szpitalaCzytaj dalej

Mężczyzna nie przeżył ataku rekina

Ofierze tego tragicznego zdarzenia pierwszej pomocy udzieliła kąpiąca się nieopodal para. Obrażenia, jakich doznał turysta były jednak zbyt poważne. Mimo prowadzonej przez nich reanimacji, zmarł przed przyjazdem karetki.

Do zdarzenia doszło na chętnie wybieranym przez przyjezdnych wybrzeżu. Oprócz plaży Cable, którą ceni się przede wszystkim za biały piasek, ciepłą i przejrzystą wodę i warunki, pozwalające na uprawianie sportów wodnych, znajduje się tam turystyczna miejscowość Broome.

Australijska turystyka mocno cierpi przez strach przed atakiem rekinów. Jak zwykle w takich wypadkach, plażowicze wpadli w panikę. Na miejscu szybko zjawili się funkcjonariusze policji, którzy przez kilkadziesiąt minut próbowali odstrzelić zwierzę, odpowiedzialne za śmierć mężczyzny.

Rekiny są szczególnie niebezpiecznymi drapieżnikami. Znajdują się na szczycie oceanicznego łańcucha pokarmowego. Liczebność większości ich gatunków nie jest jednak zbyt duża. Zamieszkują głębsze, oddalone od brzegów rejony oceanów, jednak czasem głód, pomyłki w nawigacji czy zmienne prądy spychają je bliżej plaż.

Za taki stan rzeczy odpowiada po części działalność człowieka. Statki rybackie często prowadzą połowy, w miejscach, które stanowią ich naturalne żerowiska. Władze Australii podejmują różne działania mające chronić turystów przed atakami rekinów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Robert Janowski adoptował psią seniorkę ze schroniska. Nic nie zwiastowało tragedii, bardzo współczujemy
2. 5-letnia Łucja została bohaterką. Szła polną drogą, gdy nagle jej uwagę przykuło coś zupełnie niespotykanego
3. Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach

Australia stara się chronić turystów przed drapieżnikami

Duża część wybrzeża tego kontynentu otoczona jest ogromnymi sieciami, które mają zapobiegać wdzieraniu się tych ryb w strefę przybrzeżną. To rozwiązanie jest jednak szeroko krytykowane przez obrońców środowiska naturalnego i biologów morskich.

Pierwszy z zarzutów dotyczy ich skuteczności - mimo rozstawienia ogromnych sieci w bardzo wielu miejscach wciąż dochodzi do ataków rekinów. Na ich obecności cierpią za to inne gatunki, które nie stanowią dla człowieka żadnego zagrożenia.

Drugi jest bardziej pragmatyczny - utrzymanie i naprawy tej sztucznej zapory generuje ogromne koszty przy znikomej skuteczności. Śmierć mężczyzny stanowi kolejny argument za zawodnością tych środków, które dają turystom fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Jak do tej pory, w tym roku w samej Australii w wyniku ataku rekina zmarło 8 osób. Warto pamiętać, że ze względu na pandemię koronawirusa mieliśmy do czynienia z mniejszym natężeniem ruchu turystycznego.

Polscy policjanci ze wspaniałą akcją, którą nazwali Polscy policjanci ze wspaniałą akcją, którą nazwali "Pies" dla psa. O co chodzi?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
   2. Emocje w Milionerach. Uczestniczce opadła szczęka jak zobaczyła pytanie. Każdy turysta bez problemu udzieli odpowiedzi
   3. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
   4. Ogromna tragedia spotkała Meghan Markle, zaraz po tym jak nakarmiła psa. Księżna upadła, trafiła do szpitala
   5. Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach
   6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
   7. Rząd otworzył nową stronę pokazującą liczbę zakażeń. Brakuje ważnych danych, które dotychczas były przedstawiane

źródło: turysci.pl

Następny artykuł