Mężczyzna ratował jelenia
Źródło: facebook/Daily Mail Animals

Do sieci wyciekło wstrząsające wideo. Mężczyzna gołymi rękoma siłował się z jeleniem, zwierzę było w potrzasku

23 Września 2020

Mężczyzna spacerujący po lesie usłyszał niepokojące odgłosy wydobywające się z betonowego dołu. Gdy skierował się w jego stronę, odebrało mu mowę. W środku tkwił uwięziony jeleń, który ze wszystkich sił próbował wydostać się z pułapki. Mężczyzna nie wahał się ani sekundy, jednym skokiem rzucił się z wysokości by wyciągnąć go na powierzchnię. Wideo z akcji ratunkowej pojawiło się w Internecie.

Mężczyzna przechadzał się w ciągu dnia po leśnych zakamarkach Rosji, podziwiając piękno natury. W okolicy panowała niezmącana cisza, która w pewnej chwili została brutalnie przerwana przez przenikliwe dźwięki z pobliskiego dołu wylanego betonem. Spacerowicz dobrze znał tamtejszą okolicę i wiedział, że las zamieszkuje wiele wolno żyjących zwierząt, dlatego pospiesznie skierował się w kierunku, zastanawiajac się, co mogło się wydarzyć. Gdy dotarł na miejsce, ujrzał, że w dole znajduje się przestraszony jeleń. Spłoszone zwierzę stało samotnie na dnie i wpatrywało się w niego przez dłuższą chwilę. Sytuacja była prosta do zrozumienia, dlatego Rosjanin od razu przystąpił do działania.

Zarośnięty lakeland terier przeszedł zdumiewającą metamorfozę. Teraz wygląda jak ósmy cud świataZarośnięty lakeland terier przeszedł zdumiewającą metamorfozę. Teraz wygląda jak ósmy cud świataCzytaj dalej

Mężczyzna ruszył na pomoc jelonkowi

Jelonek, przypominający swoim niewinnym wyglądem disneyowskiego Bambiego, musiał przez długi czas przebywać na dnie betonowego dna, ponieważ ledwo utrzymywał się na nogach. Każdy skok przybliżał go do krawędzi, jednak ostatecznie i tak za każdym razem spadał z powrotem w dół. Na pierwszy rzut oka widać, że zwierzę było już skrajnie wyczerpane próbami wydostania się z betonwej pułapki. Przeraźliwie piski przywołujące konieczną pomoc były jedyną deską ratunku. Od dłuższego czasu ani człowiek ani żadne inne zwierzę nie pojawiało się w okolicy, lecz w końcu na miejscu zjawił się długo wyczekiwany wybawiciel.

DZISIAJ GRZEJE:Starszej suczce zostały 24 godziny życia. Kobieta mogła zrobić tylko jedno, aż chce się płakać
2. Gigantyczny szczur został wyciągnięty z kanalizacji. Gdy poznali prawdę, zamarli
3. Porzucony piesek stracił dom nad głową. Dzięki ludziom o dobrych sercach znalazł w życiu nowe powołanie

Na opublikowanym wideo można dostrzec, że mężczyzna, który usłyszał nawoływanie jelenia, nie cofnął się przed niczym i od razu przystąpił do akcji. Chociaż sam ryzykował utknięciem w dołku wylanym betonem, nie mógł pozwolić, aby piękne zwierzę zostało tam choćby minutę dłużej. Mężczyzna w granatowej kurtce i kaszkiecie zjechał po ścianie w dół, wywołując jeszcze większą panikę w rozdygotanym jeleniu. Początkowo próbował go uspokoić, lecz zwierzę nie przestawało się bać i biegało wokół na oślep. narażając się przy tym na poważną kontuzję. Rosjanin nie miał czasu do stracenia, dlatego złapał się gałęzi drzewa i sprawdził, czy utrzyma jego ciężar. Gdy ten sposób okazał się nie być wystarczająco bezpieczny, mężczyzna postanowił złapać jelenia gołymi rękoma i podać go osobie nagrywajacej zdarzenie. Długo siłował się z zwierzakiem, a pierwsze kilka prób spełzło na niczym. Wtem, nareszcie udało się pochwycić jelonka w ręce i wyciągnąć go z powrotem na ścieżkę. Gdy mieszkaniec lasu znalazł się z powrotem wśród traw, bez wahania rzucił się do ucieczki i po chwili zniknął wszystkim z oczu.

Niesamowite, że ten człowiek, pomimo sędziwego wieku, zboczył z trasy tylko po to, żeby uratować niewinne istnienie. Dzięki jego szlachetnemu gestowi możemy sobie na nowo przypomnieć, że w życiu zawsze warto pomagać, w szczególności tym, którzy bez nas nie daliby sobie rady.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?
  2. Weszła do mieszkania i zobaczyła męża z psem. Natychmiast chwyciła za telefon, wszystko się nagrało
  3. Właściciele nie rozumieli, dlaczego suczka czeka przy dołku. Złapali się za głowy, gdy poznali powód
  4. Golden retriever zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta rozkłada na łopatki
  5. Położyli kocięta przed ogromnym pitbullem. Gdy tylko je zobaczył, nie mógł się powstrzymać
  6. Jedno z najpopularniejszych turystycznych miast ogniskiem koronawirusa. Porażające wieści za granicy

źródło: facebook.com

Następny artykuł