suczka w schronisku
Źródło: Spot Us (Flickr)

Mężczyzna latami szukał zaginionej suczki. Cierpiała w schronisku, aż któregoś dnia poczuła znajomy zapach

17 Listopada 2020

Mężczyzna przez lata szukał suczki, która uciekła z jego ogrodu. Sądził, że nigdy więcej nie zobaczy ukochanego psa. Tymczasem Pakita spędziła w schronisku dla zwierząt dwa lata. Kiedy już pewnie nie miała nadziei na spotkanie z opiekunem, zdarzyło się coś wspaniałego.

Mężczyzna stracił już wszelką nadzieję na to, że jeszcze kiedyś zobaczy suczkę. Jakimś sposobem trafiła ona do jednego z argentyńskich schronisk. Wyglądała jak typowa znajda, która większość życia spędziła na ulicy. Do placówki nie zgłosił się nikt, kto szukałby podobnego czworonoga. Warunki panujące tam mocno odbiły się na psychice psa, który stał się wystraszony i wycofany. Dopiero pewnego dnia suczka poczuła znajomy zapach, a jej życie miało stać się takie, jak dawniej.

Owczarek niemiecki myślał, że nikt go nie widzi, ale nagranie go zdradziło. Kamera pokazała prawdę o psieOwczarek niemiecki myślał, że nikt go nie widzi, ale nagranie go zdradziło. Kamera pokazała prawdę o psieCzytaj dalej

Mężczyzna ponad 2 lata szukał swojego psa

Wolontariusze pracujący w schronisku robili wszystko, by suczka, która znalazła się pod ich opieką, znalazła nowy dom. Nie zdawali sobie sprawy, że ktoś szuka Pakity. Zadanie, które sobie wyznaczyli, nie należało do łatwych.

Niestety starsze, smutne i wylęknione zwierzaki nie mają zbyt dużych szans na adopcję. Ludzie, chcąc przygarnąć psa, zazwyczaj koncentrują się na szczeniakach, lub czworonogach, z którymi łatwo nawiązać kontakt.

O ile każdy przyzna, że adopcja psa, który jest stary lub schorowany jest szlachetnym gestem, nie każdy jest na to gotowy. Nie chodzi jedynie o to, że prawdopodobnie będzie musiał w ciągu kilku lat pogodzić się z jego stratą.

Opieka nad zwierzakiem znerwicowanym lub takim, który doświadczył dużej traumy to trudne zadanie, z którym nie radzi sobie wielu doświadczonych opiekunów psów. Adoptując czworonoga, musimy skupić się na tym, by poprawić jego sytuację, a nie narazić na dalszy stres.

Z tego względu Pakita była pomijana przez odwiedzających schronisko ludzi. Na pierwszy rzut oka widać było, że pies boi się kontaktu z człowiekiem i może zmagać się z problemami behawioralnymi. Była tak niepewna siebie, że wolontariusze mieli problem ze zrobieniem jej zdjęcia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spacerowicze natknęli się na psa, który miał wbite 2 strzały. Wiemy, kto doprowadził do dramatu
2. Lidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystać
3. Jak rozpoznać płeć kota? Czy podniesienie ogona wystarczy? Istnieje bardzo łatwy sposób, po tym trudno się pomylić

Przypadek połączył mężczyznę z zaginionym psem

W końcu jednak udało im się wykonać odpowiednią fotografię, którą upublicznili w mediach społecznościowych. Post spotkał się z dość dużym zainteresowaniem. Przeglądając Facebooka, natknęła się na niego matka mężczyzny, któremu dwa lata temu zaginął podobny pies.

Od razu pojechała do schroniska, by upewnić się, że to na pewno Pakita. Gdy tylko stanęła przed jej boksem, zrozumiała, że to dawno zaginiony pupil jej syna.

Zadzwoniła do mężczyzny, który od razu przyjechał zabrać swojego czworonoga z placówki. Ich pierwsze od lat spotkanie uwieczniono na nagraniu. Zwierzak przyzwyczajony do realiów schroniska początkowo był bardzo niepewny. Chował się za nogami opiekuna, wystawiając zza nich jedynie nosek.

Jednak gdy tylko suczka poczuła zapach mężczyzny, który stał tuż przed nią, oszalała. Pakita podbiegła do mężczyzny i zaczęła lizać go po twarzy, piszcząc i merdając ogonkiem. W niczym nie przypominała przestraszonego zwierzaka, którym była ledwie kilka minut temu!

Wideo ze spotkania jest naprawdę wzruszające. Ciężko uwierzyć, że los ponownie połączył tę dwójkę!

ZOBACZ WIDEO:

Kotka nie ma oczu, ale i tak podbiła serca wszystkich. Miała smutne życieKotka nie ma oczu, ale i tak podbiła serca wszystkich. Miała smutne życieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstyd
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Obudziło ją dziwne zachowanie pitbulla. Poszła za nim i aż zbladła
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Studenci prześwietlili stary pergamin i natychmiast zamarli. Odkryli coś niewiarygodnego

źródło: pikio.pl

Następny artykuł