mężczyzna ze stadem psów
Źródło: facebook.com/ricardopimentelcordero

Mężczyzna przygarnął do domu 300 psów. Nie mógł przejść obok nich obojętnie

16 Października 2020

Mężczyzna z Meksyku bardzo kocha zwierzęta. Chyba nie mógł udowodnić tego dobitniej, niż przygarniając ich pod swój dach... 300. Tak, około trzystu psów i innych zwierzaków znalazło schronienie w domu Ricardo Pimentela. Był gotów zrobić wszystko, by ocalić je przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Mężczyzna z Cancunu w Meksyku od zawsze kochał zwierzęta. Ponad 10 lat temu założył schronisko, z którym blisko współpracuje do dziś. Wraz z całą rodziną mieszka nieopodal i przebywa tam praktycznie codziennie. Kiedy więc usłyszał, że do Meksyku zbliża się Huragan Delta, zmartwił się, że stare budynki, w których mieszkają zwierzęta, mogą nie wytrzymać niszczycielskiej siły żywiołu. Wiedział, że musi działać.

2-latka straciła rękę przez dzikie zwierzę babci. Szczegóły przyprawiają o mdłości2-latka straciła rękę przez dzikie zwierzę babci. Szczegóły przyprawiają o mdłościCzytaj dalej

Mężczyzna przygarnął 300 zwierząt

Ricardo postanowił, że zwierzęta będą najbezpieczniejsze w jego domu. Doskonale wiedział, że wiąże się to z bałaganem i chaosem, ale jak sam przyznał, dom można wyczyścić - szczęście i bezpieczeństwo zwierząt jest dla niego najważniejsze. Całe godziny zajęło wprowadzenie wszystkich zwierzaków, z których większość to psy, do rodzinnego domu mężczyzny. Ricardo bał się tylko jednego - że nie da rady wykarmić 300 podopiecznych samodzielnie. Gdy tylko więc przeniósł je do swojego domu, założył internetową zbiórkę, która pomogła mu w zebraniu odpowiednich funduszy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak gorąco jeszcze nie było. Strażacy zapozowali ze zwierzętami do kalendarza na 2021 rok
2. Szczeniaki mogą kosztować fortunę. Oto 5 najdroższych ras psów w Polsce, ostatnia zaskakuje
3.
Para pelikanów przez 6 lat czekała na pisklę. Pracownik postanowił im pomóc, niebywałe jak

Uratował 300 zwierząt przed huraganem

Zbiórka i zdjęcie, na którym widać chmarę zwierząt stłoczonych w domu sprawiły, że o Ricardo usłyszał cały świat. W pokoju jego syna mieszkały tuziny kotów, pokój córki był schronieniem dla kurczaków, królików i jeży, a na patio zamieszkało stado owiec. Mężczyzna przyznał, że dom pachniał strasznie, jednak jego zupełnie to nie obchodziło - chciał tylko zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo w czasie huraganu. Zdjęcie, na którym stado psów pokrywa podłogę tak gęsto, że na pierwszy rzut oka wydaje się, że to dywan okrążyło sieć, a wszyscy jednogłośnie okrzyknęli go bohaterem. Dzięki rozgłosowi założone przez Ricardo schronisko otrzymało masę darowizn, które umożliwią wybudowanie bezpieczniejszych i bardziej wytrzymałych schronień dla zwierzaków.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jessica z "Rolnik szuka żony" zmieniła się nie do poznania i otworzyła własny biznes. Fani nie szczędzą jej komplementów
  2. 4-latka po śmierci ukochanego psa napisała list do Boga. Kilka dni później stało się coś zaskakującego
  3. Dlaczego pies śpi w nogach? Powód jest bardzo przemyślany
  4. Pies ma całkowicie zieloną sierść. Powód jest inny, niż można się spodziewać
  5. Kot nie był przekonany do niemowlęcia. Któregoś dnia podszedł do niego i zrobił niezwykłą rzecz
  6. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem

źródło: nbcnews.com

Następny artykuł