Łapa psa
Źródło: pixabay/LUM3N

Mężczyzna wyrzucił psa z 2 piętra. Łapy zwierzaka są w opłakanym stanie

10 Czerwca 2020

Mężczyzna chwycił psa i wyrzucił go przez okno. Zwierzę runęło na ziemię, jego wszystkie kończyny były połamane. Pies w ciężkim stanie trafił pod opiekę weterynaryjną. Sprawą zajęła się policja. Jaki będzie finał tej historii?

Do tragedii doszło w poniedziałek, w miejscowości Przysieczyn. Policja dostała wezwanie - mężczyzna wyrzucił psa przez okno, z drugiego piętra budynku. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia, nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Przejaw takiego okrucieństwa i bezwzględności wprawił ich w osłupienie.

Mężczyzna wyrzucił psa przez okno, zwierzę cudem przeżyło

Nikt nie jest w stanie wyjaśnić zachowania mężczyzny, na tego typu postępowanie nie ma żadnego wytłumaczenia. Podejrzany został zatrzymany i sprawą zajmuje się policja. Najprawdopodobniej mieszkaniec Przysieczyna usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu aż do trzech lat pozbawienia wolności. Śledczy badają jeszcze okoliczności zdarzenia, ale na razie wszystko wskazuje na to, że zdarzenie nie miało nic wspólnego z niefortunnym wypadkiem. Pies został z premedytacją zrzucony z duże wysokości, ktoś go chciał zabić. Całe szczęście nie tylko koty spadają na cztery łapy - tym razem i psu się udało. Zwierzak trafił pod opiekę wolontariuszy i weterynarzy pracujących w lokalnym schronisku. Pies miał połamane przednie łapy. Można sobie tylko wyobrazić, co biedne zwierzę przeżyło w związku z tą brutalną napaścią.

- Zwierzę z połamanymi przednimi łapami trafiło pod opiekę weterynaryjną w schronisku. Podejrzany o znęcanie się nad zwierzęciem mężczyzna został zatrzymany. W takim przypadku osoby które krzywdzą zwierzęta, odpowiadają z przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Ta konkretna sprawa jest przez nas wyjaśniana - sierż. sztab. Dominik Zieliński z policji w Wągrowcu komentuje zdarzenie na łamach portalu wagrowiec.naszemiasto.pl.

Mamy nadzieję, że policja szybko wyjaśni okoliczności zdarzenia i winny usłyszy sprawiedliwy wyrok. Trzymamy kciuki za psiaka i jego powrót do zdrowia! Oby zwierzak trafił do kochającego, prawdziwego domu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę cały czas płakało. Zachowanie labradora wzrusza do łez. Rodzice wszystko nagrali 2.Wbrew pozorom na zdjęciu są dwa koty, ale tylko nieliczni potrafią je zauważyć. 3/4 osób wymięka po 5 minutach

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

PiesPies leży na trawie - zdjęcie podglądowe
pixabay/StockSnap

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zainstalowała przed domem ukrytą kamerę. Gdy zobaczyła kto ją odwiedza, natychmiast musiała zareagować
  2. Niemowlę cały czas płakało. Zachowanie labradora wzrusza do łez. Rodzice wszystko nagrali
  3. Kolejny mistrz kamuflażu. Czy potrafisz znaleźć kota na zdjęciu?
  4. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever
  5. Owczarek niemiecki i jelonek zostali parą. Prawdziwa przyjaźń i miłość, która wzrusza do łez
  6. Labrador zawsze zostawia pół miski jedzenia. Kiedy właściciel odkrył powód, zamurowało go

Źródło: epoznan.pl

Następny artykuł