Reggie
Źródło: facebook/Right For Reggie

Mężczyzna chciał oddać psa do schroniska. Gdy znalazł list od jego poprzedniego pana, zrozumiał, że popełnia wielki błąd

9 Listopada 2020

Mężczyzna kompletnie nie radził sobie ze swoim psem. Był już na skraju załamania, dlatego wahał się, czy nie oddać zwierzaka do schroniska. Wtedy przypadkiem natrafił na list od poprzedniego właściciela czworonoga. Treść wiadomości sprawiła, że nie mógł powstrzymać łez.

Mężczyzna mieszkający w Stanach Zjednoczonych adoptował słodkiego szczeniaka. Zwierzak nazywał się Reggie i pochodził z pobliskiego schroniska, gdzie trafił krótko po narodzinach. Pech chciał, że domowa sielanka nie trwała długo. Wkrótce okazało się, że Reggie wcale nie chce słuchać komend swojego nowego pana i robi to, co mu się żywnie podoba. Mężczyzna kompletnie sobie z nim nie radził, dlatego miał do siebie pretensje o adopcję zwierzęcia.

Kazała uśpić 11-letniego beagle'a, bo Kazała uśpić 11-letniego beagle'a, bo "była nim już zmęczona". Weterynarze mieli jej tylko jedno do powiedzeniaCzytaj dalej

Mężczyzna rozważał oddanie szczeniaka do schroniska

Nowy właściciel Reggiego był załamany. W jego życiu zapanował chaos, z którym nie był w stanie sobie poradzić, dlatego szukał jakiegokolwiek wyjścia z problematycznej sytuacji, w jakiej się znalazł.

Pewnego dnia zobaczył, że w umowie adopcyjnej jest podany dwutygodniowy termin na zwrot szczeniaka bez konsekwencji i podania przyczyny. Był tak przybity krnąbrnością swojego pupila, że coraz bardziej skłaniał się ku oddaniu go z powrotem do ośrodka.

Gdy Reggie ponownie doprowadził Amerykanina do szału, mężczyzna podjął ostateczną decyzję. Już miał zwrócić czworonoga, kiedy przypadkiem znalazł pewien tajemniczy list. Kartka z zapisaną wiadomością zagubiła się pomiędzy rzeczami, które dostał z przytuliska wraz z psem, dlatego nawet nie wiedział, kto jest jego nadawcą. Gdy zaczął czytać treść listu, ugięły się pod nim kolana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę zrobiło niespodziewaną pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa
2. Rolnik szuka żony: Józef się przejechał. Wiadomo, która z nim zostanie
3. 2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienie

Słowa poprzedniego właściciela Reggiego doprowadzają do płaczu

Mężczyzna szybko zdał sobie sprawę, że list został napisany przez poprzedniego opiekuna szczeniaka, który tak, jak on, czuł się zmuszony do oddania zwierzęcia do schroniska. To, co znajdowało się w jego treści, wywarło na nim ogromne wrażenie.

- Cieszę się, że właśnie czytasz ten list. Poprosiłem w schronisku, aby wiadomość ode mnie otrzymał nowy właściciel Reggiego. Piszę ten list po powrocie z ostatniego spaceru z moim psem. On wyczuł, że coś jest nie tak, jak powinno. Spakowałem jego rzeczy i ruszamy do schroniska, gdzie będę musiał pożegnać się z nim na zawsze- tak zaczął swoją długą wiadomość poprzedni opiekun Reggiego.

W dalszej części wiadomości podzielił się wszelkimi dobrymi radami i wskazówkami dotyczące postępowania z nieposłusznym psiakiem. Wspomniał, że Reggie uwielbia bawić się piłkami do tenisa. Świetnie też wykonuje wszelkie komendy i najbardziej lubi jeść zwykłą karmę dla psów. Co prawda, nie przepada za wizytami u weterynarza, ale do wszystkich innych osób jest pokojowo nastawiony.

Na koniec poprzedni pan Reggiego poprosił, żeby nowy właściciel dał psu trochę czasu na adaptację w nowym środowisku. Wspomniał również, że zwierzak wcale nie ma na imię Reggie, tylko Tank (Czołg). Gdy Amerykanin spojrzał na podpis, złapał się za głowę z wrażenia.

Okazało się, że poprzednim właścicielem psa był żołnierz Paul Mallory, który wyjeżdżając na misję, nie wiedział, czy wróci do domu żywy. Niestety, poniósł śmierć w trakcie akcji ratunkowej, ratując trójkę towarzyszy. Podczas misji prowadził czołg, dlatego nadał swojemu pupilowi właśnie takie imię.

Obecny właściciel zwierzaka zapłakał gorzkimi łzami, zdając sobie sprawę, że bardzo mało brakowało, a popełniłby najgorszy błąd w swoim życiu. Po przeczytaniu listu zmienił zdanie i dał jeszcze jedną szansę Reggiemu. W krótkim czasie zachowanie szczeniaka uległo diametralnej poprawie, a także maluch zaczął coraz bardziej przywiązywać się do nowego pana.

Dzisiaj Amerykanin nie potrafi sobie wyobrazić życia bez swojego czworonożnego przyjaciela i z pewnością dziękuje w myślach zmarłemu żołnierzowi za to, że napisał do niego list i odwiódł go od pomysłu zwrócenia Reggiego do schroniska.

Niemowlę zrobiło niespodziewaną pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowaNiemowlę zrobiło niespodziewaną pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  3. Kobieta zostawiła na chwilę psa przed pocztą. Jednak zanim weszła do budynku, zrobiła coś wspaniałego
  4. Suczka niepostrzeżenie wskoczyła do tira. Przejechała nim ponad 100 kilometrów, kierowca nie dowierzał
  5. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  6. Pani Aleksandra mieszkała z dzieckiem w barakowozie. Nie mogła uwierzyć w gest, na jaki zdecydowali się jej sąsiedzi
  7. Skuteczny sposób babć na wszelkie infekcje. Smakowita mikstura z miodu i cynamonu pomoże w przeziębieniu i grypie

źródło: topniusy.eu

Następny artykuł