PAN I PIES
Źródło: youtube.com / Funny Dog Bailey

Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca

7 Września 2020

Mężczyzna postanowił sprawdzić, jak bardzo kocha go jego pies. Choć to oczywiste, że nasi pupile zrobią dla nas wszystko, chciał się przekonać co golden retriever zrobi na widok zapłakanego pana. Postanowił nagrać cały eksperyment i udostępnić w sieci. Rezultaty sprawiają, że uśmiech sam maluje się na twarzy! Czy psy naprawdę tak dobrze rozumieją nasze ludzkie emocje?

Mężczyzna, który prowadzi kanał na YouTube poświęcony swojemu zwierzakowi, postanowił go przetestować. Chciał sprawdzić, jak jego ukochany pies o imieniu Bailey zareaguje na płacz. Ustawił kamerę i zaczął udawać, że płacze by zobaczyć, czy golden retriever przejmie się smutkiem swojego pana. Rezultaty były natychmiastowe i ciężko nie uśmiechnąć się na widok wyczynów psa. Dlaczego zareagował właśnie w ten sposób?

Niebo dla fanów golden retrieverów. Największy piknik dla miłośników rasy jest najszczęśliwszym miejscem na świecieNiebo dla fanów golden retrieverów. Największy piknik dla miłośników rasy jest najszczęśliwszym miejscem na świecieCzytaj dalej

Mężczyzna testuje psa

Każdy właściciel psa wie, że zwierzaki potrafią wyczuwać nasze nastroje. Nie każdy jednak reaguje tak samo, gdy płaczemy lub się złościmy. Dlatego też pan uroczego psiaka postanowił upewnić się, czy jego podopieczny na pewno pocieszy go w trudnych chwilach. Nagrał więc sytuację, w której siedzi w pokoju razem z psem i zaczyna udawać, że płacze. Reakcja jest błyskawiczna. Minęła może sekunda, a pies poderwał się ze swojego miejsca, by sprawdzić, co dzieje się z jego ukochanym człowiekiem. Natychmiast zaczął go obwąchiwać i lizać, byle tylko przestał "płakać". Gdy delikatne buziaki nie podziałały, golden retriever zaczął pakować się w ramiona właściciela i energicznie go przytulać. Po chwili eksperyment został powtórzony, z takimi samymi rezultatami. Psiak robił wszystko, by mężczyzna zwrócił na niego uwagę i przestał szlochać, nie odpuszczał, dopóki na twarzy pana nie pojawił się uśmiech! Skąd psy wiedzą, jak zareagować na nasz płacz i dlaczego robią to w taki, a nie inny sposób?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Akita panicznie boi się ruchomych schodów. Właściciel pomógł mu przezwyciężyć lęk, brawo
2. Właśnie się dowiedzieliśmy. Przykre informacje, miał przed sobą całe życie

Jak psy reagują na płacz?

Badacze z University of London stwierdzili, że psy są bardzo wyczulone na ludzki płacz. Z ich badań opublikowanych przez Animal Cognition wynika, że zazwyczaj reagują na ludzki płacz uległą postawą typową dla empatycznych zachowań. Odkryto również, że psy chętniej podejdą do osoby płaczącej, niż mówiącej, czy np. mruczącej. Badania wykazały, że są bardziej zainteresowane kimś, kto jest smutny, niż tym, kto jest zadowolony czy podekscytowany. Dostosowują się wówczas do nastroju smutnego człowieka - obserwują go i uspokajają, zlizują z twarzy łzy czy kładą łeb na kolanach, by mu ulżyć.

- To, że psy rozróżniały płacz od mruczenia, wskazuje na to, że psia reakcja na ludzki płacz nie jest powodowana jedynie ciekawością. Zdaje się, że psy przypisują płaczowi większe emocjonalne znaczenie, co powoduje silniejszą reakcję zwierząt niż wydawanie dźwięków czy mówienie – cytuje badaczkę i psycholożkę Deborah Custance portal zdrowie.gazeta.pl.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  2. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby
  3. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  4. Którego kota z obrazka wybierasz? Test pozwoli ci poznać twój skryty, życiowy cel
  5. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne

źródło: youtube.com, zdrowie.gazeta.pl, cbdzoe.pl

Następny artykuł