pies
Źródło: pixabay/LatorreFuenzalida

Opiekował się psami i królikami. 73-latek z zarzutami

5 Stycznia 2021

73-latek z Suwałk nie zapewnił zwierzętom odpowiedniej opieki. Mężczyzna posiadał króliki i psy, którymi w ogóle się nie opiekował. Zwierzęta były chore, wychudzone, z pasożytami. 73-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Zwierzęta żyły w skandalicznych warunkach. Tak dłużej być nie mogło, teraz odpowie za swoje czyny. Prokuratura Rejonowa w Suwałkach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi gminy Suwałki, któremu zarzuca znęcanie się nad swoimi psami i królikami. Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

Złe warunki zwierząt

- Mężczyzna nie zapewnił zwierzętom odpowiednich warunków bytowania, a przede wszystkim karmy i opieki weterynaryjnej. Zwierzęta nie miały kojca, ani odpowiednich klatek. Były zaniedbane, wychudzone, chore i zajęte przez pasożyty. Stan zwierząt zagrażał ich zdrowiu i życiu - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

Znęcanie się nad zwierzętami jest karane. Mężczyźnie grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Gorzów Wielkopolski. 10-latka wyszła na spacer z yorkiem. Psa zagryzły 2 owczarkiGorzów Wielkopolski. 10-latka wyszła na spacer z yorkiem. Psa zagryzły 2 owczarkiCzytaj dalej

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: se.pl

Następny artykuł