pies w przerębli
Źródło: youtube.com/ robsmaze

Mężczyzna rzucił się na ratunek psu, który wpadł do przerębli. Nagle lód załamał się pod nim

4 Września 2020

Mężczyzna chciał pomóc psu, który wpadł do przerębli. Jeziorko pokryte było jednak cienką warstwą lodu, nie pozwalającą dorosłemu człowiekowi na poruszanie się po tafli jeziora na stojąco. Ratownik musiał czołgać się do zwierzaka w potrzebie. Gdy tylko zbliżył się do biednego czworonoga i zaczął wyciągać go z lodowatej wody, lód załamał się pod nimi. Obaj musieli teraz walczyć o przetrwanie.

Mężczyzna zareagował w odpowiedni sposób. Wiele osób, które także postanowiłyby pomóc psu w potrzebie mogłyby zabrać się do tego w niewłaściwy sposób, jedynie narażając dodatkowo swoje życie. Wiele osób może dziwić fakt, że mężczyzna do akcji ratunkowej ruszył w samej bieliźnie, lub że czołgał się po zamarzniętej tafli jeziora, zamiast od razu pobiec do ledwo utrzymującego się ponad powierzchnią wody czworonoga. W rzeczywistości zastosował się on do wszystkich zaleceń doświadczonych osób działających w ratownictwie.

Tygrys uratował mężczyznę przed lampartem. Wideo odbiera mowęTygrys uratował mężczyznę przed lampartem. Wideo odbiera mowęCzytaj dalej

Mężczyzna rzucił się na ratunek psu w przerębli

Ratownik zdjął z siebie wszystkie ubrania, ponieważ w momencie załamania się lodu, mokre tkaniny zwiększyłby jego ciężar, wciągając go pod powierzchnie i utrudniając poruszanie się. Nie zapewniałby mu także ochrony przed zimnem po wyjściu z jeziora. Czołganie się pozwala lepiej rozłożyć ciężar na tafli lodu. Zamiast naciskać na nią całym ciężarem, jedynie w dwóch punktach, mężczyzna dotyka jej prawie całą powierzchnią swojego ciała, zmniejszając nacisk w każdym z punktów. Mimo zastosowania tych środków ostrożności nie udało się uniknąć pęknięcia pokrywy lodowej. Gdy mężczyzna próbował wyciągnąć zwierzę z przerębla, lód załamał się. Na sekundę, ratownik oraz zwierzak zniknęli w lodowatej toni.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spaniel o oczach jak z bajki Disneya. Wystarczy jedno spojrzenie by oczarował każdego
2. Koszmar w centralnej Polsce, wielka akcja służb. Ludzie pilnie przewożeni do szpitali, trwa walka o życie
3. Odnaleziono kilkadziesiąt martwych i chorych królików w lesie. Dlaczego ktoś je wyrzucił?

Pies i mężczyzna musieli płynąć do brzegu

Mężczyzna widział, że tafla lodu nie jest na tyle gruba, by udało mu się wyjść na nią z wody. Jasne było, że załamie się gdy ten spróbuje podciągnąć się na rękach. Ratownik uznał, że muszą podpłynąć do brzegu, który znajdował się kilka metrów dalej. Każda minuta kąpieli w lodowatym jeziorze wiązała się z poważnym ryzykiem. Człowiek zachowywał się jak lodołamacz, kruszył pokrywę lodową, tak by zwierzak mógł za nim płynąć. W końcu udało im się dotrzeć do brzegu. Pies był tak osłabiony całą sytuacją, że miał problemy z wydostaniem się ze zbiornika wodnego. Choć brzeg nie był stromy, czworonóg dopiero po chwili dał radę wspiąć się na suchy ląd. Widać było, że zarówno on, jak i jego wybawca są wyczerpani.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rzadkie śpiewające psy przetrwały. Niesamowite wideo odkrycia ekspedycji w Nowej Gwinei
  2. Wiadomość z ostatniej chwili: Do Polski zbliża się wir Otylia. Nagłe załamanie pogody na weekend
  3. Pudelek urodził się z ludzką twarzą. Niewiarygodne, jak wygląda
  4. Tygrys uratował mężczyznę przed lampartem. Wideo odbiera mowę
  5. Carrefour wprowadza wielkie zmiany. Już wkrótce nie kupisz tam pewnego produktu
  6. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić

źródło: youtube.com

Następny artykuł