piesek i mężczyzna
Źródło: youtube/ Stephen Messenger

Był najzimniejszy dzień w roku. Mężczyzna zdjął koszulę, aby otulić nią bezpańskiego psa

2 Września 2020

Mężczyzna zachował się jak prawdziwy bohater! Felipe z São Paulo w Brazylii zdjął koszulę, aby podarować ją bezpańskiemu psu. Nie wahał się nawet na moment, kiedy zobaczył, że zwierzę zamarza. To, co zrobił zdecydowanie zasługuje na wielkie brawa!

Mężczyzna, a dokładniej Felipe czekał na pociąg w metrze ze swoim bratem. Nagle zobaczył bezpańskiego zwierzaka, który nie miał przy sobie niczego. Na zewnątrz było zimno, jak wyznał w rozmowie z "The Dodo" jego brat, Fernando Gabriel to był najzimniejszy dzień w roku. Kiedy Felipe zobaczył psa, który nie miał przy sobie nic ciepłego, miski z wodą, jedzenia wiedział, że nie może go zostawić w tym samym stanie.

Niedźwiedź polarny wdarł się na kemping. Doszło do najgorszego, dramatNiedźwiedź polarny wdarł się na kemping. Doszło do najgorszego, dramatCzytaj dalej

Mężczyzna pomógł bezdomnemu psu

Felipe zdjął koszulę, którą miał pod swoim swetrem. Owinął ją wokół psa, który wyraźnie był wdzięczny za pomoc. Zwierzak cały trząsł się z zimna i gdyby nie mężczyzna, nie wiadomo, czy przeżyłby tę zimną noc. Może i mężczyzna mógł zabrać go do domu, czy zadzwonić do schroniska, ale i tak zrobił o wiele więcej niż inni przechodnie. Pomógł w taki sposób, w jaki w tej chwili był w stanie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chciała sprawdzić reakcję husky, kiedy zasłabnie. Wszystko nagrała ukrytą kamerą
2. Napalony goryl zbałamucił 5 mężczyzn. Przerażająca historia!
3. Chihuahua nie mógł opanować szczęścia. Za chwilę miał poznać noworodka, wzruszające

Fernando z zaciekawieniem przyglądał się całej scenie, zdążył ją nagrać, choć wszystko działo się bardzo szybko. Opublikował to na Facebook. Jego brat w mgnieniu oka stał się bohaterem w oczach wielu ludzi. Niestety nie wiadomo, co stało się ze zwierzakiem. Mamy nadzieję, że ktoś mu pomógł. Pamiętajcie, nie bądźcie obojętni na krzywdę zwierząt!

Czy pies może zamarznąć?

Wiele bezpańskich psów nie przeżywa zimy i chłodniejszych dni. Zwierzęta mogą zamarznąć z zimna, umierają w cierpieniach. Jeśli zwierzę mieszka na dworze, to w chłodniejsze dni należy zabierać je do domu. Nie zawsze ciepłe legowisko i dodatkowy koc wystarczą. Psy tak samo jak ludzie czują i nie wszystkie zwierzaki uwielbiają chłodniejszą temperaturę, poza tym ich sierść może nie być na to przygotowana. Jeśli chodzi o bezpańskie czworonogi, to nie ukrywamy, że nie powinny one mieszkać na zewnątrz. Spotykając bezdomniaka należy skontaktować się ze schroniskiem, organizacją pro zwierzęcą czy ze służbami, które mają obowiązek zadbania o zwierzaka. Każda gmina ma podpisaną umowę z jednym ze schronisk i ma obowiązek przyjęcia psa, kota czy innego zwierzaczka.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wolontariusze błagają o pomoc, 30 kociaków potrzebuje pilnej pomocy. Sytuacja jest fatalna
  2. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  3. Chwyciła wielkiego tygrysa za nieprzyzwoite miejsce. Wszystkim pochwaliła się w sieci
  4. Niezdarny corgi próbuje wskoczyć na kanapę. Czy Wasze pieski też tak robią?
  5. Uratował kota z głową zablokowaną w puszce. Zwierzak go pogryzł, jednak po chwili zmienił zdanie
  6. Wprowadzają sankcje na kraje bałtyckie. Czarny scenariusz się spełnia

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł