mężczyzna ratuje zwierze
Źródło: twitter.com/JMilesKHOU

Woda sięgała już dachów budynków. Mężczyzna odmówił jednak ewakuacji, jego powody wzruszają do łez

6 Sierpnia 2020

Mężczyzna mieszkał w Kingwood w stanie Teksas. Miasto szczególnie ucierpiało, gdy w ciągu dwóch lat uderzyły w nie dwa huragany, które wywołały powodzie. Jego dom dopiero przeszedł remont po poprzedniej katastrofie, gdy znów został zalany. Udało mu się uciec, jednak zdał sobie sprawę, że na jego posesji zostały zwierzęta. Rzucił się do wody by ratować je przed utonięciem, ryzykując własnym życiem.

Mężczyzna hodował psy oraz jedną małą kózkę. Odmówił ewakuacji wiedząc, że jego pupilom zagraża niebezpieczeństwo. Choć woda sięgała już dachów niektórych domów, on nie zawahał się ani przez moment. Powódź nie zachowuje się jak stojąca woda tafli jeziora. W wielu miejscach nurt jest rwący, toń jest nieprzejrzysta, zdarzają się wywołane ukształtowaniem terenu lub odpływami kanalizacji wiry, wszędzie pływają szczątki zabudowań i ogrodzeń, utrudniające poruszanie się po zdradliwym podłożu. Na dodatek idąc po swoje zwierzęta zmagał się z porywami naprawdę silnego, huraganowego wiatru.

Najstarszy pies w schronisku w końcu znalazł dom. Już nigdy nie obudzi się w klatceNajstarszy pies w schronisku w końcu znalazł dom. Już nigdy nie obudzi się w klatceCzytaj dalej

Mężczyzna nie mógł zostawić zwierząt w potrzebie

Mimo tych wszystkich przeciwności, wielokrotnie wracał się na swoją posesję, upewniając się, że żadnemu zwierzakowi nie stanie się krzywda. Na nagraniach widzimy, że pod wodą znajdują się całe ulice miasteczka. Samochody zanurzone są w aż po dachy, woda sięga połowy wysokości zabudowań. Mężczyzna, widoczny na nagraniu udostępnionym przez lokalnego dziennikarza w serwisie Twitter, wielokrotnie pokonuje trasę od domu na wzniesienie, na którym może bezpiecznie zostawić zwierzaki. Z relacji sąsiadów wynika, że ten człowiek został szczególnie mocno doświadczony przez los w ostatnim czasie. Dopiero kończył remont po ostatniej powodzi, w renowację domu zainwestował oszczędności życia. Jego zwierzęta i rodzina były jedynym co mu pozostało.

DZISIAJ GRZEJE:1. 2 białe pieski doczekały się słodkich szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, jak to możliwe?
2. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot

Udało mu się odnaleźć swoją rodzinę

Po jego bohaterskiej akcji mężczyzna spotkał się ze swoją rodziną w punkcie zbornym do ewakuacji. Jego córki płakały, myśląc, że straciły ukochanych pupili. Na widok ojca z czworonogami na rękach nie kryły wzruszenia i radości. Żadnemu z członków jego rodziny, zarówno tym poruszających się na dwóch, jak i czterech nogach, nic się nie stało. Po odbudowie domu, będą mogli wrócić do swojego normalnego życia. Mamy nadzieję, że nigdy więcej katastrofalne żywioły nie przeszkodzą im w funkcjonowaniu. Fakt, że był w stanie zaryzykować swoje życie dla zwierząt świadczy o jego bohaterstwie.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żyją z ponad setką półdzikich psów. Sami nie mają na chleb, ich życie to koszmar
  2. Wszyscy myśleli, że Magda Gessler go nienawidzi. Dodała jednak zdjęcie, które rozwiewa wątpliwości
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Naukowcy dowiedli, które rasy psów najczęściej gryzą dzieci. Tych psów lepiej nie prowokować
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię

Źródło: theanimalclub.net

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł